eghtesadenow.ir

۰۲۱۸۶۰۳۷۸۹۲
آخرین اخبار
رییس کمیته فقهی بازار سرمایه:

بیش از 85 ابزار و نهاد مالی جدید در کمیته فقهی بورس بررسی شده است

رییس کمیته فقهی بازار سرمایه گفت: در 10 سال گذشته، بیش از 85 ابزار مالی یا نهاد مالی جدید بازار سرمایه از نظر فقهی بررسی شده است.
۰۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۱ شناسه خبر : ۱۰۱۶
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «غلامرضا مصباحی مقدم » امروز (یکشنبه) در مراسم پنجاهمین سالگرد بازار سرمایه ایران، با اشاره به سابقه تشکیل کمیته فقهی بازار سرمایه، اظهار داشت: این کمیته در 10 سال گذشته، بیش از 85 ابزار مالی یا نهادهای مالی جدید را از نظر فقهی مورد بحث و بررسی قرار داده است.
وی با بیان اینکه بازار سرمایه ایران از نظر کمی و کیفی رشد قابل توجهی داشته است، افزود: تنوع ابزارهای مالی، صندوق ها و نهاد های مالی باعث شد این بازار در مسیر توسعه حرکت کند.
رییس کمیته فقهی بازار سرمایه یادآور شد: نتیجه کار کمیته فقهی، ایجاد ابزارهای مختلف مالی است که در اقتصاد مورد استفاده قرار گرفته اند که از جمله آنها می توان به اوراق اجاره دولتی، اوراق استصناع و اوراق مرابحه اشاره کرد.
مصباحی مقدم اضافه کرد: ابزار دیگر مالی، اسناد خزانه است که در بودجه امسال رقم قابل توجه و سهم مهمی در اقتصاد را به خود اختصاص داده و در سال های اخیر بخش قابل توجهی از مطالبات پیمانکاران از طریق انتشار این اوراق پرداخت شده است.
رییس کمیته فقهی بازار سرمایه با بیان اینکه کمیته فقهی از اعتبار بالایی برخوردار است، گفت: علاوه بر پنج فقیه عضو این کمیته، یک کمیته فرعی نیز ایجاد شده است.
مصباحی مقدم گفت: برای اطیمنان بیشتر، مصوبات کمیته فقهی بورس پس از تصویب در این کمیته برای اظهار نظر و تایید برای مراجع تقلید نیز ارسال می شود.
پنجاهمین سالگرد تاسیس بازار سرمایه ایران امروز با حضور مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی و ولی اله سیف رئیس کل بانک مرکزی، عبدالناصر همتی رئیس کل بیمه مرکزی و نیز مسئولان فعلی و سابق بازار سرمایه صبح امروز در سالن اجلاس سران برگزار شد.
منبع: ایرنا
دیدگاه خود را بنویسید
نام:
ایمیل:
* نظر: