eghtesadenow.ir

۰۲۱۸۶۰۳۷۸۹۲
آخرین اخبار
گزارش میدانی اقتصادآنلاین از میدان فردوسی تهران

بازار داغ خرید و فروش ارز و قیمت مجهول دلار روی تابلو صرافی ها

طى روزهاى گذشته نوسانات ارز بازار پر سر و صدایى را بین دلالان و صرافى‌ها و خریداران ایجاد کرده است. به علت فاصله نرخ بازار آزاد و بانک مرکزى، بسیاری از صرافی‌ها امروز خرید و فروش دلار ندارند.
۱۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۹ شناسه خبر : ۱۵۱۶
به گزارش ایران اکونومی، دیروز و امروز به دلیل فاصله اى که بین نرخ ارز آزاد و نرخ تعیین شده توسط بانک مرکزى وجود دارد، برخى از صرافى‌ها تابلوى خرید و فروش ارز به خصوص دلار را صفر کرده و خرید و فروش نمى‌کنند.

بازار داغ خرید و فروش ارز و قیمت مجهول دلار روی تابلو صرافی ها

برخى از صرافى‌ها نیز تا ساعت ١٢:٣٠ و اعلام نرخ جدید بانک مرکزى اگرچه تابلوهایشان را صفر نکرده بودند اما خرید هم انجام نمى‌دادند.

نرخ تعیین شده بین دلالان  از ٤ هزار و ٧٧٥ تا ٤ هزار و ٨٠٠ متغیر بود اما تجمع دلالان رو به روى پاساژ افشار نرخى بالاتر از این حرف‌ها را خبر مى‌داد و برخى دلار ٤ هزار و ٩٠٠ تومان را فریاد مى‌زدند.

صف هاى طولانى صرافى ها

با افزایش نرخ ارز، تقاضا براى خرید و فروش دلار افزایش پیدا کرده و طى دیروز و امروز مردم در مقابل برخى صرافى‌ها صف کشیده اند. برخى براى مسافرت و برخى براى کسب سود. اما آن چه که دیده مى‌شد تقاضاى مردم براى کسب سود بیشتر، از نوسانات دلاراست.

صرافى‌ها معتقدند تقاضاى مردم امسال به دلیل نوسانات اخیر نسبت به سال هاى گذشته بیشتر شده است و این تقاضا فقط به دلیل سال نو میلادى و نزدیک شدن به سال جدید شمسى نیست بلکه مردم بیشتر به دنبال خرید دلار براى سرمایه‌گذارى هستند.

بنابر پیش بینى برخى از دلالان و صرافى ها، نرخ دلار از فردا به دلیل پیش فروش سکه توسط بانک مرکزى سقوط خواهد کرد.

صف خرید دلار در تهران آلوده!

بر اساس گزارش میدانی خبرنگار اقتصادآنلاین مقابل برخی از صرافی‌های پایتخت که فروش دلار دارند، صف خرید تشکیل شده است.

در گوشه‌ای دیگر از این بازار اما پیش‌بینى دلالان این است که نرخ دلار در روزهای آینده کاهشی خواهد بود.

همچنین صرافی ها برای معاملات ارزی خود تنها استفاده از یک کارت بانکی برای انجام تراکنش  را مجاز می‌دانند و برای خرید و فروش ارز نمی‌توان از چند کارت بانکی استفاده کرد.
دیدگاه خود را بنویسید
نام:
ایمیل:
* نظر: