eghtesadenow.ir

۰۲۱۸۶۰۳۷۸۹۲
آخرین اخبار

چین و جنوب شرق آسیا بزرگترین بازار خرید بالگردهای نظامی و تجاری آمریکا

اطلاعات ارائه شده در جریان نمایشگاه هوایی سنگاپور2018 حاکی از آن است که چین و کشورهای جنوب شرق آسیا بزرگترین بازار خرید بالگردهای تجاری و نظامی آمریکایی را تشکیل می دهند.
۱۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۱ شناسه خبر : ۱۶۶۰
به گزارش ایران اکونومی، 'پاتریک مائولی' معاون شرکت هلی کوپتر سازی آمریکایی' بل' در سنگاپور اعلام کرد: فروش تولیدات این شرکت سازنده بالگردهای تجاری و نظامی درجهان در سال جاری میلادی 70 درصد افزایش خواهد داشت زیرا بیشترین خریداران آن چین و کشورهای جنوب شرق آسیا هستند.
این شرکت بالگرد سازی با 100 دفتر فروش در 34 کشور مختلف جهان به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های جهانی فعال در این صنعت شناخته می شود.
وی در جریان نمایشگاه بین المللی هوایی سنگاپور 2018 که در پایتخت این کشور درحال برگزاری است، گفت: بیشترین مشتریان بالگردها درسال 2017 میلادی از کشورهای آسیا- پاسفیک به ویژه جنوب شرق آسیا بودند تا کشورهای اروپایی و قاره آمریکا.
معاون شرکت بل در گفت وگو با استریت تایمز و دیگر خبرنگاران سنگاپوری در پایتخت این دولت – شهر افزود: صنعت بالگرد سازی در جهان درسال گذشته میلادی با یک رشد تقاضا پس از سه سال کاهش شدید دراین زمینه روبه رو شد.
به گفته وی کاهش رونق در بازارهای آمریکا و اروپا و همچنین افت درآمدها در صنعت نفت و گاز ، از عوامل مهم کاهش تقاضای جهانی در بازارهای بین المللی این صنعت نظامی و تجاری بوده است.
وی درعین حال وقوع رخدادهای طبیعی مکرر در منطقه آسیا پاسفیک و به ویژه جنوب شرق آسیا و ضرورت اقدامات امدادی را از عوامل مهم رشد تقاضای خرید بالگرد در سال گذشته میلادی دراین منطقه از جهان دانست.
این شرکت بین المللی در سال 2017 میلادی، 200 فروند تقاضای خرید صرفا از چین دریافت کرده درحالیکه این رقم در مورد سایر کشورهای جهان 160 فروند بوده است.
به گفته وی تایلند، فیلیپین و اندونزی سه کشور جنوب شرق آسیا هستند که در سال جاری میلادی بیشترین تقاضای خرید بالگردها را برای پوشش اقدامات امدادی و مقابله با حوادث و بلایای طبیعی داشته اند. علاوه براین شرکت های آمریکایی در تلاش هستند تا بازارفروش بالگردهای تجاری و نظامی را به سوی کشورهای نفت خیر منطقه از جمله مالزی و اندونزی و برونئی سوق دهند.
نمایشگاه هوا- فضای سنگاپور بزرگترین نمایشگاه این صنعت درآسیاست که از سال 2008 تاکنون فعالیت خود را آغاز کرده و هرساله با حضور صدها شرکت ملی و بین المللی فعال در عرصه صنایع نظامی و غیرنظامی از سراسر جهان به مدت یک هفته فعال است.
نمایشگاه هوایی سنگاپور 2018 نیز از روز 6 فوریه (17 بهمن) در شهر سنگاپور آغاز به کار کرد و تا روز 11فوریه( 22 بهمن) به کار خود ادامه خواهد داد.
البته این نمایشگاه روز گذشته کار خود را با یک سانحه هوایی آغاز کرد . یک فروند هواپیمای جت از کشور کره جنوبی که قرار بود در پرواز مشترک چند فروند هواپیما در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه شرکت کند پس از بروز یک سانحه به علت آتش سوزی در داخل هواپیما از این پرواز نمایشی جا ماند.
 
منبع: ایرنا
دیدگاه خود را بنویسید
نام:
ایمیل:
* نظر: