eghtesadenow.ir

۰۲۱۸۶۰۳۷۸۹۲
آخرین اخبار

اعتراف هاشمی به بدعهدی‌های دولت در زمینه حل مشکل ترافیک و آلودگی هوا

محسن هاشمی در جلسه مشترک مسئولان استانی با اعضای شورای شهر تهران، ری و تجریش گفت: دولت به وظیفه خود در حمل و نقل حاشیه‌ای و حومه‌ای عمل نکرده است. این در حالی است که باید گفت ۷۵۰ خودرو روزانه به تهران می‌آیند که در چهار سال آینده به ۱۰ میلیون خودرو می‌رسد.
۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۲ شناسه خبر : ۱۸۹

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به این موضوع که حمل و نقل ریلی اسلام‌شهر، پردیس و ورامین باید تکمیل شود، ولی تنها حمل و نقل ریلی که ساخته شده راه‌آهن کرج است، گفت: متاسفانه دولت در موضوع ترافیک و حمل و نقل ریلی نیز به وظایف خود به خوبی عمل نکرده است.

هاشمی در ادامه با بیان این مسئله که اکثر مردم تهران آلودگی هوا و ترافیک را از معضلات این شهر مطرح کردند، ادامه داد: در شهر تهران ۲۰۰ کیلومتر مترو ساخته‌اند و زیرساخت‌های خوبی ایجاد شده که در حال حاضر می‌تواند ۷ میلبیوون سفر را انجام دهد، ولی با توجه به کمبود امکانات تنها دو میلیون سفر انجام می‌دهد. چرا که دولت به وظایف خود در تجهیز ناوگان حمل و نقل عمومی عمل نکرده است.

وی افزود: دولت بخش عمده‌ای از بدهی خود را در حوزه حمل و نقل عمومی پرداخت نکرده، یکسال از مصوبه واگذاری ۲ هزار واگن به تهران می‌گذرد، ولی هنوز نتیجه‌ای از مناقصه آن بیرون نیامده و به نظر می‌رسد مشکل اصلی ترافیک تهران تبدیل به یک مشکل امنیتی می‌شود.

محسن هاشمی اظهار داشت: ترافیک تهران از داعش خطرناک‌تر است، ما نمی‌توانیم معضل ترافیک را حل کنیم چرا که خودرو‌ها هر روز بیشتر می‌شوند و خیابان‌های شهر نیز کشش لازم را ندارند. ولی می‌توانیم حمل و نقل عمومی را در شهر توسعه دهیم که هم به معضل کاهش ترافیک و آلودگی هوا کمک می‌کند. همچنین باید گفت که تهران به ۲۵۰ ایستگاه مترو و ۴ خط اقماری نیاز دارد، این موارد قطعا آلودگی هوا و ترافیک را حل می‌کند.

دیدگاه خود را بنویسید
نام:
ایمیل:
* نظر: