eghtesadenow.ir

۰۲۱۸۶۰۳۷۸۹۲
آخرین اخبار
۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۸ شناسه خبر : ۲۴۴
صبح خلاق تهران چیست؟
رویداد صبح خلاق (CreativeMornings)  از سال ۲۰۰۸ توسط تینا راس اِیزنبرگ طراح سوئیسی پایه‌گذاری شد. رویدادی که ساختار بسیار ساده‌ای دارد. صرف یک صبحانه مختصر و شنیدن یک سخنرانی ۲۰ دقیقه‌ای به صورت رایگان در جمعه هر ماه.

کمپانی‌های به‌نام و مطرح دنیا از جمله ویکس، میل چیمپ و شاتراستاک از این رویداد حمایت کرده‌اند و از حامیان اصلی برگزاری این رویداد هستند. البته هر کدام از شهرهای برگزار کننده این رویداد برای برگزاری رویداد خود، اقدام به جذب اسپانسرهای محلی می‌کنند.

رویداد صبح خلاق در آخرین جمعه هر ماه میلادی با حضور یک سخنران که پیرامون موضوع (تم) جهانی سخنرانی می‌کند، برگزار می‌شود و جوانان با استعداد، افراد خلاق، هنرمندان، فعالان اجتماعی، سرمایه‌گذاران و ... مخاطب این رویداد هستند. افراد می‌توانند با ثبت‌نام، به صورت رایگان در این رویداد شرکت نموده و ضمن صرف صبحانه و استفاده از سخنرانی، با افراد خلاق جامعه خود بیشتر آشنا شده و زمینه‌های مختلف همکاری و ارتباطات بیشتر را از طریق شبکه‌سازی فراهم کنند.
حضور در این رویداد برای همه افراد رایگان است و افراد قادر هستند از طریق ثبت‌نام در وب‌سایت صندلی خود را رزرو کنند. در صورتی که ظرفیت رویداد تکمیل شده باشد، نام افراد در لیست انتظار قرار می‌گیرد و در صورت انصراف و یا عدم حضور افرادی که پیش‌تر ثبت‌نام نموده‌اند، به نوبت به افراد در لیست انتظار فرصت جهت حضور اعطا می‌شود.

و صبح خلاق در تهران
در گرمای تابستان سال ۹۵ ما (یعنی یک جمع دوستانه ۷-۸ نفره) تصمیم گرفتیم تا برگزاری این رویداد در تهران را بر عهده بگیریم تا از این طریق کمکی عملی باشیم برای افزایش مشارکت اجتماعی افراد جامعه و البته افزایش و کشف خلاقیت در مردم شهر جوان تهران.
برای اخذ نمایندگی برگزاری این رویداد در تهران ما بعد از تکمیل فرم‌هایی، با کمک دوستان فیلم‌بردارمان ویدیویی ۶ دقیقه‌ای از شهر تهران تهیه کردیم و در این ویدیو افراد گروه صحبت‌هایی در خصوص چرایی علاقه‌مندی به برگزاری این رویداد در تهران ارائه کردند. بعد از ارسال ویدیو، یک مصاحبه یک ساعته با کمپ اصلی رویداد، نسبت به تبادل نظر پرداختیم و در نهایت بعد از امضای توافق‌نامه رسمی، اواخر زمستان همان سال ۹۵ اجازه‌نامه برگزاری این رویداد در تهران توسط گروه ما صادر شد. و جمعه ۸ اردیبهشت ماه سال ۹۶، تهران اولین صبح خلاق خود را تجربه خواهد کرد.
امیدواریم با برگزاری و استمرار در این روند و این دوره‌های ماهانه بتوانیم گامی مفید در جهت پیشرفت فردی شرکت‌کنندگان در رویداد و همچنین افزایش بهره‌وری از خلاقیت‌های شهروندان برداریم.

اولین رویداد صبح خلاق تهران با موضوع فراتر از انتظار
نخستین دوره رویداد صبح خلاق در تهران، ۸ اردیبهشت در مجموعه باغ موزه قصر و در تالار فرخی یزدی برگزار شد که با استقبال قابل توجهی مواجه شد و تمامی صندلی‌های این رویداد در ۲ ساعت توسط مخاطبین رزرو شد و تعداد زیادی از افراد نیز در لیست انتظار قرار گرفتند. همچنین پس از برگزاری نخستین رویداد صبح خلاق تهران، شبکه سوم سیما، در برنامه شماره ۱۶۰ «به روز» به معرفی این رویداد پرداخت.
صبح خلاق تهران چیست؟
سخنران این دوره رویداد، آقای امیرهوتن هاشمی، ایران‌گرد و تولیدکننده محتوای جذاب تبلیغاتی بودند و موضوع جهانی سخنرانی این ماه، Beyond به معنای «فراتر از انتظار» بود.
امیر هوتن هاشمی مهندس صنایع است و ۳۱ سال سن دارد و در کنار مشاغل صنعتی و مدیریتی خود، گروهی را تاسیس کرده به نام ردلاین که این گروه فعالیتی فراتر از انتظار دارد. گروهی خلاق و شاد که سرتاسر ایران را زیر و رو می‌کنند و ویدیو‌ها و تصاویری را به ثبت می‌رسانند که باور اینکه این تصاویر متعلق به ایران است را برای مخاطبشان سخت می‌کند.
امیرهوتن معتقد است «کار نشد ندارد» و به عمل هم این شعار را ثابت کرده است با تمام فعالیت‌هایی که بسیاری از ما آن را از طریق ویدیوهای متعددی از گروه او دیدیم؛ از زیپ‌لاین و اسکی روی آب گرفته تا کویرنوردی و صخره‌نوردی. دیدگاه گروه ردلاین بر این پایه است که ایران ما هم می‌تواند به راحتی جایی باشد برای تفریحات بسیار هیجان انگیز و نفس‌گیر. شاید این باور فراتر از انتظار بسیاری از افراد باشد که بسیاری از جاذبه‌های تفریحی دنیا که گردشگران زیادی را به کشورهای مختلف هدایت می‌کند همگی یک‌جا در کشور خودشان هم مهیا است. ما مطمئنیم بعد از رویداد صبح خلاق این ماه تهران، این عبارت را جدی‌تر می‌گیرید و شاید هم در کنار امیرهوتن و در تیم ردلاین جایی برای خود پیدا کردید.

دومین رویداد صبح خلاق تهران با موضوع خوش‌شانسی اتفاقی
جمعه ۵ اردیبشهت ماه، تهران شاهد برگزاری دومین رویداد صبح خلاق در این شهر بود. رویدادی که به‌صورت همزمان در ۱۷۰ شهر دنیا اجرا می‌شود و هدف آن شکوفایی خلاقیت‌های نهفته درونی افراد جامعه با ایجاد بسترهای لازم است.
دومین دوره از این رویداد با استقبال بسیار بالاتری نسبت به دوره اول مواجه شد و شاهد حضور افراد سرشناس در حوزه‌های مختلف از جمله آرش سروری، مجری حوزه تکنولوژی، شروین مشایخ، فعال حوزه وب، رضا غیابی، مدیر تداکس تهران، حامد جعفری، موسس پادکست دیالوگ و .... بود.
رویداد این ماه با حضور استاد محمدرضا عبدالملکیان، شاعر به‌نام معاصر کشورمان برگزار شد. بسیاری از ما اشعار زیبای او را در طنین صدای دلنشین زنده‌یاد خسرو شکیبایی شنیدیم و بسیاری کتاب‌های او را خوانده‌ایم. آقای محمدرضا عبدالملکیان در دومین رویداد صبح خلاق تهران، اندیشه خود را با مخاطبان این رویداد به اشتراک گذاشتند، از ادبیات و شعر ایران و اهمیت آن گفتند و دغدغه‌های خود را بیان نمودند. با توجه به موضوع جهانی رویداد، استاد عبدالملکیان از میزان تاثیرگذاری شانس و لزوم وجود تلاش و زمینه‌سازی برای وقوع اتفاقات بهتر و آماده‌سازی بسترهای لازم برای شکوفایی استعداد و مورد توجه قرارگیری استعدادها گفتند و مثال‌هایی از زندگی ادیبان مطرح معاصر کشورمان از جمله سهراب سپهری، نیما یوشیج، جلال آل احمد و ... زدند. 
صبح خلاق تهران چیست؟

سخنرانی صبح خلاق هر ماه پیرامون یک موضوع جهانی در همه‌ی شهرهای برگزار کننده دنیا انجام می‌شود و موضوع جهانی این ماه «سرندیپیتی» به معنای خوش‌شانسی اتفاقی و یافتن تصادفی بود که این کلمه از داستانی به نام «سه شاهزاده سرندیپ» برداشت شده است. این داستان بخشی از کتاب هشت بهشت امیر خسرو دهلوی است و کلمه سندیپیتی نیز از این داستان فارسی برداشت شده است.
همچنین در رویداد این ماه پنج نفر از شرکت‌کنندگان رویداد به جهت افزایش قدرت سخنوری و ایجاد تجربه‌ای مشابه، به روی صحنه آمدند و در بخش جدیدی که از دومین رویداد صبح خلاق شروع شده است به نام «سخنرانی سی‌ثانیه‌ای» شرکت کرندن و هر یک تنها به مدت سی ثانیه سخنرانی خود در خصوص موضوع مورد نظرشان را ایراد کردند. دومین دوره صبح خلاق تهران در مجموعه باغ موزه قصر و در تالار فرخی یزدی با حضور ۱۶۰ نفر برگزار شد و تمامی بلیط‌های عمومی این رویداد که به صورت آنلاین عرضه می‌شود، در عرض ۲۰ دقیقه رزرو شد و بیش از ۷۰ نفر نیز در لیست انتظار قرار گرفتند. 

سومین رویداد صبح خلاق تهران با موضوع بقا
سومین رویداد صبح خلاق تهران در ادامه‌ی برگزاری منظم و ماهانه این رویداد بین‌المللی در صبح روز جمعه، ۱۶ تیرماه در سالن همایش‌های کانون زبان پارسی واقع در بنیاد موقوفات دکتر محمود افشار در منطقه باغ فردوس تهران اجرا شد. موضوع جهانی این ماه صبح خلاق، «بقا» بود و متعاقباً رویداد صبح خلاق تهران نیز پیرامون همین موضوع با محوریت سخنرانی خانم لیلا قاسم‌زاده، مدیر عامل انجمن یوزپلنگ ایرانی برگزار شد.
رویداد CreativeMornings یک رویداد جهانی است که اکنون به صورت هماهنگ در بیش از ۱۷۰ شهر در سراسر دنیا در حال اجراست و هدف از برگزاری این رویداد ایجاد بسترهای لازم برای افزایش خلاقیت در جامعه و همچنین ارتقای فرهنگ عمومی افراد است. هر دوره از این رویداد که در صبح آخرین جمعه هر ماه میلادی برگزار می‌شود، به یک موضوع متحد در سراسر دنیا پرداخته می‌شود و از یک سخنران در خصوص همان موضوع برای ایراد سخن در رویداد دعوت می‌شود.
ساعت ۹ صبح در سالن بر روی مخاطبان باز شد که پیش از این ساعت بسیاری از افراد به محل برگزاری رسیده بودند و پس از طی مراحل پذیرش وارد بخش پذیرایی صبحانه شدند. قهوه و چای صبحانه این ماه رویداد توسط ویکافه ارائه شد و همچنین «ایران پیروگ» هم با استفاده از محصول خود که نوعی پیراشکی است بخشی از پذیرایی را بر عهده داشت. مخاطبان رویداد پس از صرف صبحانه و آشنایی مختصر در حیاط دلباز مجموعه کانون زبان پارسی، وارد سالن اصلی شدند و برنامه به طور رسمی از ساعت ۱۰ صبح آغاز شد.
در ابتدای مراسم طبق روال همیشه، عباد غفوری، برگزارکننده رویداد نسبت به معرفی کلی رویداد و توضیحاتی در خصوص هدف و ساختار رویداد پرداختند. ایشان به عدم حمایت مالی و عدم وجود ارتباط مالی بین صبح خلاق تهران و دفتر اصلی این رویداد تاکید کردند. پس از آن به یکی از شائبه‌ها و سوالات مخاطبان پرداختند با این مضمون که «اکثر مخاطبان رویداد از سخنران رویداد انتظار دارند فردی خلاق باشد و پایه صحبت‌های وی بر اساس خلاقیت شکل گرفته باشد که شاید دلیل این نگاه، نام رویداد یعنی صبح خلاق باشد. اما در اصل هدف ما از برگزاری این رویداد ایجاد فرصت برای مخاطبان، به جهت شروع روزی متفاوت در زندگیشان و آماده‌سازی آن‌ها برای بروز خلاقیت در زندگیشان و فعالیت روزمره‌شان است و سخنران هر دوره از رویداد به جهت تناسب با تم و موضوع برنامه صرفاً دعوت می‌شود که در اصل هدف برنامه، ایجاد بستری برای سخنرانی در زمینه‌های گوناگون و مختلف است تا مخاطبان رویداد از هر دوره رویداد مطالبی را یاد بگیرند».
در ادامه، آقای غفوری به معرفی اسپانسرهای جهانی رویداد که حمایت از ساختار این رویداد در ابعاد جهانی را برعهده دارند پرداختند و سپس نسبت به معرفی اسپانسرهای داخلی و محلی اقدام کردند. حامی این دوره رویداد صبح خلاق تهران، شرکت بولر، تولیدکننده ساختارهای صنعتی مواد غذایی و خط تولید کارخانه‌های آرد، غلات و مواد خوراکی بود. بیش از ۸۰ درصد از آرد تولیدی کل کشور از طریق دستگاه‌های این شرکت به وجود می‌آیند و از جمله مشتریان شرکت بولر می‌توان به کارخانه‌های تک ماکارون، ماكاراني مانا، شكلات نجاتي (آناتا)، شكلات آيدين، شيرين عسل و ... اشاره کرد.

صبح خلاق تهران چیست؟

پس از معرفی سخنران توسط مدیر رویداد، خانم لیلا قاسم‌زاده، مدیر عامل انجمن یوزپلنگ ایرانی، با تشویق حضار به روی صحنه سومین رویداد صبح خلاق تهران آمدند و پس از خیر مقدم به مخاطبان و تشکر از رویداد صبح خلاق تهران عنوان داشتند که ایشان به نمایندگی از گروهی در رویداد حاضر شدند که ۱۶ سال پیش با هدف بقا و حفاظت در تهران تاسیس شده و به صورت مردم‌نهاد (NGO) فعالیت می‌کند.
خانم قاسم‌زاده در ادامه ضمن اشاره به فعالیت انجمن یوزپلنگ ایرانی افزودند: «پیش از برگزاری رویداد داشتم به این فکر می‌کردم که آیا سه دانشجویی که در سال ۱۳۸۰ این انجمن را به صورت یک سازمان مردم‌نهاد تاسیس و مجوز آن را گرفتند، فکر می‌کردند که یک روز من به عنوان نماینده آن‌ها در اینجا با شما در خصوص هدف سازمان یعنی بقا و حفاظت صحبت کنم؟!»
پس از پخش کلیپی از یوزپلنگ آسیایی، خانم قاسم‌زاده سخنرانی خودشان را ادامه دادند و با شمردن ۳ ثانیه یادآور شدند که همین سه ثانیه کافی است تا یوزپلنگ آسیایی بتواند سرعت خود را از صفر به صد برساند، سرعتی که هنوز توسط بهترین خودروهای ساخت انسان ایجاد نشده. و ما برای دست‌یابی به خودروهای این‌چنین هر اقدامی می‌کنیم و اما برای حفظ این موجود زنده ارزشمند نه.
مدیر عامل انجمن یوزپلنگ ایرانی در ادامه سخنرانی خود عنوان داشتند که شاید شروع انقراض این حیوانات زمانی بوده که درباریان و شاهان در گذشته دور دریافتند که می‌توانند این حیوانات را تربیت کنند و از آن‌ها در شکار بهره ببرند، چرا که از همان سالیان دور تا به امروز دیده شده که به جز یک مورد هیچ وقت این حیوان نتوانسته در اسارت تولید مثل کند و همین شروعی بر انقراض این موجود ارزشمند است و روز به روز محدوده زندگی این موجود تغییر کرد تا اینکه اکنون فقط در ایران این نوع یوزپلنگ یافت می‌شود و البته در ایران نیز در گذشته از غرب به شرق یوزپلنگ آسیایی زندگی می‌کرد و وجود داشت تا قبل از جنگ جهانی دوم که پس از آن حضور یوزپلنگ آسیایی به منطقه‌ای محدود شد که شاهد حضور کمتر انسان‌هاست، یعنی مناطق کویری و خشک.
خانم قاسم‌زاده با اشاره به عدم عملکرد مثبت و مفید ایرانیان در حفظ گربه‌سانان افزودند: «ما شیر ایرانی را از دست دادیم، ببر مازندران یا همان ببر خزری نیز منقرض شده و حالا نوبت رسیده به این گربه‌سان پیر. اما ما نمی‌خواهیم این گربه‌سان نیز منقرض شود. ما می‌خواهیم این گربه‌سان را حفظ کنیم و بقای آن را تضمین کنیم و آخرین نسلی نباشیم که این گونه را می‌بینیم و اینطور بود که رسالت انجمن یوزپلنگ ایرانی شروع شد».
مدیر انجمن یوزپلنگ ایرانی با ذکر لزوم شناخت و دانش برای حفظ بقای موجودات در حال انقراض، ذکر کردند که به همین منظور تیم تحقیق و پژوهش انجمن شروع به کار کرد و به زیستگاه رفتند و دوربین‌گذاری کردند تا از نزدیک مشکلات را مشاهده کنند و بتوانند آماری نسبی از تعداد یوزپلنگ آسیایی به دست بیاورند. و پس از بررسی متوجه شدند که یکی از مشکلات بقای این موجودات، دام‌ها هستند که به جهت "خودخواهی‌های انسانی"، وارد زیست‌گاه‌های این گربه‌سانان شدند. علاوه بر این سگ‌های گله یکی از دشمنان یوزپلنگ آسیایی هستند چرا که یوزپلنگ آسیایی برای سرعت تکامل یافته و یارای مقابله تن‌به‌تن را در بسیاری از مواقع ندارد. و مشکل جدی‌تر چوپانان هستند که هر کجا یوزپلنگی را ببینند آن را می‌کشند و حتی در صورتی که گرگ، ببر یا سایر گربه‌سانان نیز به گله حمله کنند، باز هم چوپانان انتقام این حمله را از یوزپلنگ می‌گیرند.
پس از این بررسی انجمن یوزپلنگ ایرانی شروع به آموزش و فرهنگ‌سازی در مناطق مورد نظر می‌کند و خوشبختانه تاکنون این انجمن توانسته با ورود به بافت مردم و آموزش‌های دقیق آن‌ها را از لزوم حفظ این موجودات و ارزش این موجودات آگاه نموده و برای مردم فرهنگ‌سازی کنند.
یکی دیگر از مشکلات بقای این حیوانات، خشکسالی‌های اخیر است که با کم کردن طعمه این گربه‌سانان، به انقراض آن‌ها سرعت بخشیده. در این زمینه نیز انجمن یوزپلنگ ایرانی با ورود به زیستگاه‌ها و آب‌رسانی به آن‌ها، گامی مهم در حفظ این گونه ارزشمند انجام داد.
از دیگر مشکلاتی که بقای این جانداران را تهدید می‌کند تصادفات جاده‌ای است. که متاسفانه به دلیل این‌که اغلب، یوزپلنگ‌های ماده مسافرت می‌کنند و با این اتفاق، یوزپلنگ ماده که عامل اصلی تولید مثل و بقای این گونه ارزشمند است، از دست می‌رود.
در ادامه خانم قاسم‌زاده ضمن دعوت از عموم برای حفاظت از این گونه ارزشمند فرمودند: «حفاظت از این موجودات کار یک شخص و دو شخص و یک سازمان نیست بلکه کاری ملی است و همه باید دست به دست هم داده و از این گونه حفاظت کنند».
به همین جهت انجمن یوزپلنگ ایرانی شروع به انتشار و معرفی فعالیت‌های خود و همچنین ایجاد حساسیت عمومی پیرامون موضوع انقراض یوزپلنگ آسیایی نمود که یکی از بزرگ‌ترین این اقدامات نقش بستن تصویر این یوزپلنگ بر روی لباس ورزشکاران تیم ملی فوتبال کشورمان بوده است.
از دیگر اقدامات ارزشمند انجمن یوزپلنگ ایرانی، ثبت روز ۹ شهریور به عنوان روز ملی یوزپلنگ آسیایی است. روزی که ماریتا به همراه خواهر و برادر و مادرش به یکی از روستاهای بافق می‌روند تا آب بخورند و مردم محلی خواهر و برادرش را می‌کشند و مادرش نیز زخمی شده و فرار می‌کند و ماریتا در حالی که کاملاً زخمی بوده توسط یک محیط‌بان نجات پیدا می‌کند و متاسفانه به علت نبود مادر، مجبور می‌شود در اسارت زندگی کند و سرانجام هم در سال ۸۲ در اسارت می‌میرد. ماریتا تمام عمر خود را بدون جفت و در تنهایی در قفس بزرگی در پارک پردیسان سپری کرد و تنها دوست او یکی از نگهبانان پارک بود که مسئولیت نگهداری و تغذیه او را بر عهده داشت. از سال ۱۳۸۶ با ابتکار انجمن یوزپلنگ ایرانی ۹ شهریور به عنوان روز ملی یوزپلنگ پیشنهاد گردید و در سراسر جهان بزرگداشتی به مناسبت این روز برای حفظ یوزپلنگ در حال انقراض ایران انجام شد.
خانم قاسم‌زاده پس از ذکر فعالیت‌ها و موفقیت‌های انجمن یوزپلنگ ایرانی، به مخاطبین رویداد صبح خلاق تهران گفتند که برای دست‌یابی به این موفقیت‌ها، انجمن ابتدا باید به بقای خود کمک کند و این موضوع مستلزم همکاری گسترده تمام افراد است. و پس از آن خانم قاسم‌زاده از اعضای فعلی و پیشین انجمن یوزپلنگ ایرانی به جهت فعالیتشان تشکر کردند. آقای مرتضی اسلامی دهکردی، مدیر عامل پیشین این انجمن که ۱۶ سال مدیریت آن را بر عهده داشتند، نیز در بین حضار در رویداد حضور داشتند.
در ادامه رویداد، مخاطبان سوالاتی را که از سخنران و موضوع سخنرانی داشتند، بر روی برگه‌های مخصوص نوشتند و مجددا خانم قاسم‌زاده به همراه آقای اسلامی دهکردی بر روی صحنه رفته و برخی از سوالات مخاطبان را به مدت ۱۰ دقیقه پاسخ دادند. سوالات مخاطبان رویداد بیشتر در خصوص همکاری و مشارکت و کمک به انجمن یوزپلنگ ایرانی و همچنین روش‌های کسب اطلاعات و ... بود.
پس از این بخش مجددا مدیر رویداد بر روی صحنه رفته و بخش سخنرانی سی‌ثانیه‌ای را به حضار معرفی کرد. این بخش از رویداد صبح خلاق تهران که با استقبال بالایی مواجه شده، فرصتی است برای همه افرادی که تمایل دارند در صحنه رویداد صبح خلاق تهران سخنرانی کنند و در واقع پلتفرمی است تا از طریق آن بتوان قدرت بیان و سخنوری افراد و همچنین اهمیت استفاده از زمان را به آن‌ها یادآور شد.
آقای غفوری سپس از اتفاقی جدید در این بخش خبر دادند و آن هم آغاز همکاری دو رویداد مهم تهران یعنی رویداد تداکس تهران و رویداد صبح خلاق تهران بود. از این پس در تمامی رویدادهای صبح خلاق تهران نمایندگانی از تداکس تهران حضور دارند و ضمن گوش دادن به سخنرانی کوتاه افراد، در صورت صلاحدید و پیدا کردن ایده‌ای جدید و کلامی جدید، از افراد مورد نظر دعوت می‌کنند تا در رویداد تداکس تهران حضور پیدا کنند و در تداکس سخنرانی داشته باشند.

اولین سخنران این بخش خانم نگین متینی جراح دندانپزشک بود که سخنرانی خودشان را با عنوان «ایده‌پردازی در تحقیق؛ راهی برای خلاقیت در درمان‌های نوین» ایراد کردند. پس از ایشان آقای محمد امین عبداللهی بر روی صحنه صبح خلاق آمدند و از روانشناسی حیوانات و لزوم توجه به حیوانات گفتند و سپس نوبت به آقای بهراد آدین رسید که قادر به حضور در رویداد نبودند و با پیشنهاد صبح خلاق، پیش از برگزاری، سخنرانی خود را از طریق ویدیو برای رویداد ارسال کرده بودند و ویدیو صحبت‌های ایشان با عنوان «ریسک برای دست‌یابی به رویاها» در سالن همایش کانون زبان پارسی پخش شد.
چهارمین سخنران رویداد سوم صبح خلاق تهران خانم درنا اسدی، مهندس شهرسازی بودند که ارائه‌ای هم‌راستا با رشته تحصیلی خود داشتند با عنوان «برندسازی شهری» و بر لزوم ایجاد برند و تبلیغات در خصوص شهرهای تاریخی و شهرهای مختلف کشور تاکید کردند. و پنجمین سخنران رویداد، خانم لیدا محمدی بودند که سخنرانی خود با موضوع «میل به بقا در شرایط خاص» را به حاضرین ارائه کردند و صحنه را به آقای پدرام غفوریان سپرند تا به عنوان ششمین سخنران سی ثانیه‌ای رویداد، سخنان خود با عنوان «اهمیت داشتن تصویر ذهنی در پویایی و فرار از روزمرگی» را ارائه کنند.
آخرین سخنران این بخش نیز خانم سمانه ملک، مدیر منابع انسانی بودند که سخنرانی خودشان را با عنوان «انجامش بده!» برای حضار ایراد کردند.
پس از پایان این بخش مخاطبان و شرکت‌کنندگان سومین رویداد صبح خلاق تهران به حیاط و محل هواخوری جهت پذیرایی و گپ و گفت نهایی و عکس دسته‌جمعی هدایت شدند. 
دیدگاه خود را بنویسید
نام:
ایمیل:
* نظر: