eghtesadenow.ir

۰۲۱۸۶۰۳۷۸۹۲
وزیر جهاد کشاورزی در مراسم تقدیر از نمونه های بخش کشاورزی:

کشاورزی نمی کنیم به قیمت از بین بردن آب، خاک و محیط زیست!

وزیر جهاد کشاورزی گفت: قرار نیست کشاورزی کنیم به قیمت از بین بردن آب، خاک و محیط زیست!
۱۳ دی ۱۳۹۶ شناسه خبر : ۲۶۶

به گزارش خبرنگار مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها ، محمود حجتی روز گذشته  در سی و دومین دوره انتخاب و معرفی نمونه های بخش کشاورزی در مرکز همایش بین المللی سازمان صدا و سیما ضمن بیان مطلب فوق افزود: اساسی ترین موضوع در بخش کشاورزی، تولید پایدار با توجه به مسایل زیست محیطی و حفاظت از منابع گرانبهای آب و خاک است و کشاورزان نمونه نیز این موارد را رعایت کرده اند.
حجتی یاد آور شد: هر کسی برای رسیدن به اهداف خود افق و چشم اندازی دارد و نمونه های بخش کشاورزی این چشم انداز را امروز به ما نشان دادند که در حرکت به سمت جلو هیچ نهایت و بن بستی وجود ندارد.
وزیر جهاد کشاورزی توجه به علم و دانش بنیان بودن بخش کشاورزی را از نکات مهم دانست و گفت: باید به دنبال دانش و ابزار و تکنولوژی روز باشیم و آن را در کنار یافته های داخلی قرار دهیم و پس از بومی سازی به کشاورزان انتقال دهیم.
حجتی خاطر نشان کرد: تاکید رییس جمهوری بر حفظ آب و خاک، محیط زیست و تعادل بخشی به سفره های آب زیرزمینی است و در این زمینه هم وزارت جهاد کشاورزی طرح های عظیم آب و خاک مانند طرح 550 هزار هکتاری خوزستان و ایلام و طرح 230 هزار هکتاری استان های غربی و شمال غربی کشور را در سراسر کشور ایجاد کرده که در این طرح ها سیستم های نوین آبیاری اجرا می شود.
همچنین در این مراسم از  153 نفر از نمونه های بخش کشاورزی که 15 از آنان نمونه های منابع طبیعی در بخش مرتع، بیابان، آبخیزداری و زراعت چوب بودند از سوی وزیر جهاد کشاورزی مورد تقدیر قزار گرفتند.

منبع: ایسنا
دیدگاه خود را بنویسید
آب و هوا: تهران
C
نيمه ابري رطوبت : ۵۱% سرعت باد : ۶ کیلومتر
خبرنامه