eghtesadenow.ir

۰۲۱۸۶۰۳۷۸۹۲
آخرین اخبار
عضو شورای گفتگوی دولت و بخش‌خصوصی خبر داد؛

یک درصد از درآمد حاصل از واردات کالا به حوزه صادرات اختصاص یافت

عضو شورای گفتگوی دولت با بیان اینکه یک درصد از واردات کالا به حوزه صادرات اختصاص یافته است و این منابع به حساب وزارت صنعت، معدن و تجارت واریز می شود.
۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۳ شناسه خبر : ۲۹۳۸

محمد لاهوتی، رئیس کنفدراسیون صادرات ایران از اختصاص یک درصد درآمدهای حاصل از واردات کالا به حوزه صادرات خبر داد و گفت: بر اساس اعلام رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یک درصد از درامدهای حاصل از واردات به صورت مستقیم به حساب وزارت صنعت، معدن و تجارت واریز می شود تا بتوان برای حمایت از صادرات آن را تخصیص داد. 

وی افزود: این موضوع را رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در جلسه امشب شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اعلام کرده است.

لاهوتی، همچنین از ارایه پیشنهادی به شورا  در خصوص کاهش تعرفه واردات فولاد خبر داد و گفت: در این جلسه با دستور وزیر اقتصاد قرار بر این شد که کارگروهی در حوزه صنایع پایین دستی و بالادستی فولاد تشکیل شود تا بتوان مشکلات را حل کرد.

وی گفت: بنظر من چنانچه مشکلات تولید کنندگان پایین دستی با تولیدکنندگان مواداولیه از طریق گفتگو و تعامل قابل حل نیست حداقل کاهش  تعرفه فولاد و مواد اولیه دیگر مانند پتروشیمی، آلمینیوم، مس از ده درصد و بیشتر، به صفر کاهش یابد تا تولیدکنندگانی که موفق به استفاده از منابع داخلی نمی‌شوند، بتوانند با واردات، نیازهای خود را با واردات برطرف نمایند

منبع: مهر
دیدگاه خود را بنویسید
نام:
ایمیل:
* نظر: