eghtesadenow.ir

۰۲۱۸۶۰۳۷۸۹۲
آخرین اخبار

برپایی مراسم نوروزی در وزارت خارجه افغانستان

رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان در مراسم ویژه تجلیل از نوروز در کابل گفت: نوروز نمونه یک فرهنگ و تمدن بزرگ جهانی است که باید از آن پاسداری شود.
۱۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۸ شناسه خبر : ۳۱۲۴
به گزارش ایران اکونومی، «عبدالله عبدالله (سه شنبه شب) در مراسم ویژه نوروز در تالار وزارت امور خارجه افغانستان افزود: جشن سال ‌نو خورشیدی نماد همگرایی و همدیگر‌پذیری میان مردمان کشورهای حوزه نوروز پنداشته می ‌شود.
 
برپایی مراسم نوروزی در وزارت خارجه افغانستان 
وی تصریح کرد: سال‌ نو به معنی آغاز جدید و تجدد تعهد است و ما خود را در راستای تامین منافع و آرزوهای مردم افغانستان مسئول و متعهد می ‌دانیم تا شرایط بهتر زند‌گی را برای مردم‌ فراهم سازیم.
وی اضافه کرد که سال‌ پیش‌ رو عاری از مشکلات و چالش نخواهد بود اما رهبری دولت وحدت ملی در زمینه بهبود وضعیت، تامین صلح و امنیت تمرکز بیشتر خواهد کرد.
رئیس اجرایی افغانستان از همکاران بین ‌المللی و کشورهای حامی مالی در امر بازسازی و ثبات افغانستان ستایش کرد و نقش آنان را در حل چالش‌های کنونی کشور سازنده عنوان نمود.
صلاح‌الدین ربانی وزیر خارجه افغانستان نیز در این مراسم گفت که نوروز یک روز مهم و تاریخی است که اهمیت و جایگاه آن فراتر از منطقه است.
وزیر خارجه افغانستان گفت که به دلیل نشست‌های منطقه ‌ای برگزاری جشن نوروز که یکی از برنامه های وزارت امور خارجه بود، با تأخیر برگزار شد.
ربانی با ابراز خرسندی از تجلیل نوروز گفت: ما امیدواریم که سال ‌نو پیام‌آور صلح و خوشبختی برای مردم افغانستان و میلیون‌ها انسان حوزه نوروز و منطقه باشد.
ویژه برنامه نوروز با حضور برخی از وزرای کابینه، سفرا و نمایند‌گان کشورهای خارجی و سازمان‌های بین‌المللی برگزار شد.
منبع: ایرنا
برچسب ها: کابل نوروز
دیدگاه خود را بنویسید
نام:
ایمیل:
* نظر: