eghtesadenow.ir

۰۲۱۸۶۰۳۷۸۹۲
آخرین اخبار

800 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به عشایر کشور پرداخت شد

رئیس سازمان عشایر کشور گفت: در سه سال گذشته برای کمک به معیشت و بهبود وضعیت تولید و زندگی عشایر بیش از 800 میلیارد تومان تسهیلات با سود 4 درصد در اختیار عشایر کشور قرار گرفته است.
۲۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۵ شناسه خبر : ۳۳۹۷
به گزارش ایران اکونومی، کرمعلی قندالی در دیدار با استاندار قزوین اظهار داشت: عشایر از گروه‌های مولد جامعه هستند که با کمترین هزینه‌ای که برای دولت دارند بیشترین تولید را انجام می‌دهند و در تامین گوشت قرمز و دام نقش اساسی دارند.
وی اضافه کرد: مصوبات خوبی برای کمک به عشایر در سال‌های اخیر داشته‌ایم که می‌تواند معیشت این گروه را تقویت کرده و به تولید ملی هم کمک کند.
قندالی یادآورشد: از محل ارزش افزوده حدود 250 میلیارد تومان سهم عشایر کشور است که سال آینده انتظار داریم این میزان بیشتر شود.
رئیس سازمان عشایر کشور تصریح کرد: از مجموع اعتبارات یاد شده حدود 80 میلیارد تومان محقق شده و قوانین دیگر هم به نفع عشایر است و می‌تواند به معیشت عشایر و توسعه و عمران مناطق سکونتی آنها کمک کند.
قندالی از خرید خودروهای مورد نیاز ادارات عشایر هم خبر داد و اظهار داشت: در چند سال گذشته تعداد 1200 دستگاه خودرو کمک دار برای خدمت به عشایر کشور خریداری و در استان‌ها توزیع شده است که به زودی دو دستگاه خودرو و یک دستگاه تانکر آبرسان سیار در اختیار قزوین قرار خواهد گرفت.
وی بیان کرد: در راستای کمک به عشایر کشور در سه سال گذشته بیش از 800 میلیارد تومان تسهیلات (400 میلیارد تومان از صندوق) با شرایط آسان و سود چهار درصد، ضمانت زنجیره‌ای و بازپرداخت پنج ساله توزیع شده است.
این مسوول تصریح کرد: در ایام نوروز با شرکت عشایر در نمایشگاه ملی کشوری با برپایی 400 چادر عشایری نماد خوبی از توانمندی های این گروه به نمایش درآمد که مورد استقبال مردم قرار گرفت.
وی اضافه کرد: عشایر در اجلاس تبریز 2018 هم حضور دارند و بخش دیگری از توان خود را ارائه خواهند کرد.
قندالی اظهار داشت: یک درصد از اعتبارات صندوق توسعه برای تقویت زنجیره تولید اختصاص خواهد یافت که از این محل 3.5 میلیارد تومان به عشایر اختصاص داده ایم که منبع خوبی برای اجرای طرح‌هاست.
وی اظهار داشت: این اعتبارات برای اصلاح نژاد دام عشایر، مراحل تولید و پیش تولید و سلامت و تغذیه دام هزینه خواهد شد.
رئیس سازمان عشایر کشور اضافه کرد: موضوع بازاریابی تولیدات عشایر از مسائل مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد زیرا این گروه در تولید توانمند هستند اما قادر به بازاریابی نیستند و باید به آنها کمک کنیم تا محصولات خود را بفروشند.
وی بیان کرد: 1.5 میلیارد دلار از صندوق ارزی برای توسعه روستایی هزینه خواهد شد که سهم عشایر را هم پیش بینی کرده ایم اما دادن تسهیلات روش های خاص خود را دارد و باید برای این گروه به گونه ای دیگر عمل کنیم.
قندالی اظهار داشت: ضوابط اعطای تسهیلات با شرایط زندگی عشایر همخوانی ندارد و گرفتن ضامن و سایر مقررات نمی تواند نیازهای این گروه را تامین کند.
وی افزود: در بازدیدی که از مناطق طارم در استان قزوین داشتیم مشخص شد عشایر شما قابلیت‌های خوبی دارند و بارش های سالانه نیز در مناطق آنها خوب است و با داشتن گیاهان دارویی می توانند در تولید نقش مهمی ایفا کنند.
این مسوول خاطرنشان کرد: از استان‌هایی مانند قزوین که اداره عشایری درآنها راه‌اندازی شده حمایت می‌کنیم و تجهیزات مورد نیاز آنها از جمله خودرو و مکان مناسب را تامین می‌کنیم و در این راستا سال گذشته سه میلیارد و 500 میلیون تومان در زنجیره تولید گوشت قرمز تخصیص داده شد. 
فصل تجارت
دیدگاه خود را بنویسید
نام:
ایمیل:
* نظر: