eghtesadenow.ir

۰۲۱۸۶۰۳۷۸۹۲
آخرین اخبار

کاهش قیمت سکه در بازار ادامه دارد

قیمت انواع سکه در بازار امروز(چهارشنبه) در دومین روز از اجرای طرح یکسان سازی ارز، کاهش یافت و سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با 440 هزار ریال کاهش به 17 میلیون و 310 هزار ریال رسید.
۲۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۷ شناسه خبر : ۳۴۰۳
به گزارش ایران اکونومی، روز چهارشنبه هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با کاهش 390 هزار ریالی 16 میلیون و 740 هزار ریال و هر نیم سکه با کاهش 60 هزار ریالی هشت میلیون و 350 هزار ریال قیمت خورد و نرخ هر ربع سکه با 20 هزار ریال عقبگرد به پنج میلیون و 400 هزار ریال رسید.
سکه گرمی نیز با کاهش 30 هزار ریالی سه میلیون و 520 هزار ریال عرضه شد.
بخشی از این ریزش قیمت ها در بازار مسکوکات طلا ناشی از سیاست جدید بانک مرکزی در پیش فروش سکه در بازه زمانی جدید یک ماهه، سه ماهه، 6 ماهه، 9 ماهه، یکساله، 18 ماهه و 2 ساله است که به تناسب زمان سررسید، از نرخ ها کاسته می شود. نرخ هر قطعه سکه پیش فروش برای تحویل یک ماهه، 15 میلیون و 900 هزار ریال تعیین شده است.
ریزش قیمت ها در بازار مسکوکات طلا در حالی رقم خورد که هر اونس طلا با افزایش پنج دلار و 91 سنتی در بازارهای جهانی به یک هزار و 346 هزار و 67 سنت رسید و به دنبال آن هر گرم طلای خام 18 عیار با 53 هزار و 330 ریال افزایش، یک میلیون و 631 هزار و 990 ریال عرضه شد.

** قیمت یورو کاهش یافت
در کنار تثبیت قیمت دلار در رقم 42 هزار ریالی، نرخ هر یورو امروز در بازار، هشت هزار و 700 ریال از ارزش خود را از دست داد و به 61 هزار و 750 ریال رسید؛ پوند انگلیس نیز 11 هزار ریال ریزش کرد و 77 هزار ریال عرضه شد.
قیمت هر درهم امارات متحده عربی نیز با کاهش 1300 ریالی، به 14 هزار و 900 ریال رسید.
امروز نیز گشت های ویژه تعزیرات در بازار ارز برقرار بود و ناظران این سازمان بر عملکرد صرافی ها و فعالان بازار ارز نظارت داشتند.
سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت نیز امروز اعلام کرد که 12 نفر از اخلالگر بازار ارز به همراه وجوه مکشوفه در روز گذشته(سه شنبه) دستگیر شدند.
وی افزود: در بستر فضای مجازی نیز با رصدهای سایبری، یک گروه که به شکل های مختلف فضا را ملتهب و با اقدامات غیرقانونی موجب اخلال در بازار کرده بودند، شناسایی و پس از هماهنگی قضایی به پلیس فتا احضارشدند که تحقیقات مقدماتی در حال انجام است.
سردار رحیمی تاکید کرد: با هماهنگی بانک مرکزی صرافی های فاقد مجوز پلمپ خواهند شد که تاکنون درخصوص 16 واحد اقدام شده است.
منبع: ایرنا
دیدگاه خود را بنویسید
نام:
ایمیل:
* نظر: