eghtesadenow.ir

۰۲۱۸۶۰۳۷۸۹۲
آخرین اخبار
طبق گزارش روزنامه فیگارو

ارتش فرانسه در تدارک حمله نظامی به سوریه است

روزنامه فرانسوی فیگارو از احتمال بالای حمله نظامی به سوریه از پایگاهی در شمال شرق فرانسه خبر داد.
۲۳ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۹ شناسه خبر : ۳۴۲۰

به گزارش ایران اکونومی، با توجه به تصمیم دولت فرانسه برای حمله نظامی به سوریه در واکنش به استفاده ادعایی ارتش سوریه از تسلیحات شیمیایی در شهر «دوما»، روزنامه فرانسوی «فیگارو» چاپ پاریس روز چهارشنبه گزارش داد که به احتمال بسیار این حمله بجای پایگاهی در خاورمیانه از یک پایگاه هوایی مستقر در خاک فرانسه صورت خواهد گرفت.

طبق گزارش روزنامه فیگارو، مرکز فرماندهی ارتش فرانسه طرحهای ممکن و قابل اجرا برای حمله به سوریه را به «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور این کشور ارائه کرده است.

این روزنامه همچنین با اشاره به گفته های کارشناسان نیروی هوایی گزارش داد که در صورت موافقت با اقدام نظامی، محتمل ترین سناریو برای حمله فرانسه به سوریه از پایگاه «سنت دیزیه» در شمال شرق فرانسه به جای پایگاههای این کشور در کشورهای اردن و امارات متحده عربی است؛ چرا که این کشورها تمایلی به وارد شدن به صحنه عملیات نظامی علیه سوریه ندارند.

گفتنی است که گزارشها در خصوص حمله شیمیایی ادعایی به شهر دوما در سوریه روز شنبه در رسانه های وابسته به مخالفان دولت قانونی سوریه منتشر شد. از آن پس، اتحادیه اروپا و آمریکا بیدرنگ «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه را برای این حمله مقصر دانستند؛ ادعایی واهی که از سوی دمشق رد شد.

در شرایطی که دولتهای غربی هنوز هیچگونه شواهد و مدارک محکمی برای اثبات وقوع این حمله شیمیایی ارائه نکرده اند، «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه روز گذشته (دهم آوریل) اعلام کرد که دولتهای فرانسه، آمریکا و انگلیس برای تصمیم گیری در خصوص اجرا یا عدم اجرای عملیاتهای نظامی علیه سوریه در واکنش به حمله شیمیایی دوما با یکدیگر بحث و گفتگو کرده اند.

منبع: مهر
دیدگاه خود را بنویسید