eghtesadenow.ir

۰۲۱۸۶۰۳۷۸۹۲
آخرین اخبار
در سال گذشته؛

600 میلیارد تومان از مطالبات قطعه سازان پرداخت شد

قائم‌مقام ارشد مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: در سال 96 بیش از ۶ هزار میلیارد ریال از طلب قطعه سازان را پرداخت کردیم.
۲۶ فروردين ۱۳۹۷ شناسه خبر : ۳۴۴۱

به گزارش ایران اکونومی، محمدرضا هنری‌کیا با اشاره به بازدید هفته گذشته مدیران گروه خودروسازی سایپا از چند مجموعه قطعه‌سازی زنجیره تأمین، اظهار کرد: در بازدید از شرکت‌های قطعه‌ساز و دیدار با مدیران آن‌ها، تسریع در پرداخت مطالبات این شرکت‌ها با هدف پاسخ‌گویی به نیاز سایپا در امر تولید مورد بررسی قرار گرفت و این گروه تصمیم دارد سیاست سال گذشته خود در این امر را با قدرت بیشتری دنبال کند.

وی ادامه داد: پس از اجرای این طرح توسط مدیریت ارشد سایپا، تولید خودرو در این گروه افزایش چشمگیری یافت و این گروه توانست تمام رکوردهای قبلی خود در زمینه تولید روزانه، هفتگی و ماهانه را جابه‌جا کند ضمن این‌که گروه سایپا هدف تولید خود در سال ۱۳۹۶ که تعداد ۶۶۶ هزار و ۶۶۶ دستگاه خودرو بود را نیز محقق کرد.

طبق اعلام سایپا، هنری‌کیا به‌وجود توانمندی‌ها و قابلیت‌های فراوان صنعت قطعه‌سازی کشور اشاره کرد و افزود: سایپا در یک برنامه جدید تلاش می‌کند این شرکت‌ها را در زمینه انتقال فناوری‌های تولید قطعات جدید و پیشرفته یاری کرده و زمینه مشارکت آن‌ها در برنامه توسعه محصول را فراهم کند.

وی همچنین به اصرار این گروه خودروسازی مبنی ‌بر مشارکت قطعه‌سازان داخلی در برنامه تولید محصولات آینده این گروه اشاره کرد و آن را سیاست اصولی سایپا در زمینه حفظ اشتغال کارگران ایرانی و حمایت از تولید داخلی دانست.

هنری‌کیا با بیان این‌که تولید هر خودروی خارجی در سایپا به تدریج به داخلی‌سازی ۵۰ درصدی خواهد رسید، افزود: بسیاری از طرف‌های خارجی در مذاکرات به‌دنبال تولید کامل قطعات خودروهای خود در سایر نقاط جهان و مونتاژ این محصولات در ایران هستند که ما با پایبندی بر روی اصول خود، با این برنامه مخالفیم و خواستار مشارکت قطعه‌سازان ایرانی در تولید این خودروها هستیم.

منبع: ایسنا
دیدگاه خود را بنویسید
آب و هوا: تهران
C
نيمه ابري رطوبت : ۴۹% سرعت باد : ۵ کیلومتر
خبرنامه