eghtesadenow.ir

۰۲۱۸۶۰۳۷۸۹۲
آخرین اخبار

همکاری اقتصادی چین و ژاپن پس از 8 سال

چین و ژاپن پس از یک وقفه تقریبا هشت ساله امروز(دوشنبه) به نشانه بهبود روابط، مذاکرات اقتصادی خود را در سطح مقامات عالی از سرگرفتند.
۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۲ شناسه خبر : ۳۴۷۶

به گزارش ایران اکونومی، مقامات دو طرف به رهبری وزرای امور خارجه‌شان برای آنچه که به عنوان چهارمین مذاکرات اقتصادی عالی رتبه ژاپن – چین و نخستین مذاکرات اقتصادی از اوت 2010 میلادی شناخته می‌شود، در توکیو با یکدیگر دیدار کردند.

چین و ژاپن که دو اقتصاد بزرگ آسیا محسوب می‌شوند در برابر اقدامات دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا درخصوص اعمال تعرفه‌هایی بر واردات کشورهایشان و همچنین درخواست‌های وی مبنی بر اینکه توکیو و پکن بازارهای خود را بیشتر از قبل به روی صادرات آمریکا باز کنند، دلایل خوبی برای همکاری با یکدیگر دارند.

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن ظرف چند روز آتی راهی آمریکا می‌شود تا ضمن دیدار با ترامپ درخصوص تجارت و برنامه‌های رئیس‌جمهور آمریکا برای نشست با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی مذاکره کند.

سفر وانگ یی، وزیر امور خارجه چین به ژاپن نخستین سفر یک وزیر خارجه چین به این کشور از سال 2009 میلادی برای مذاکرات دوجانبه محسوب می‌شوند.

وزارت خارجه ژاپن اعلام کرد: وانگ یی روز یکشنبه با تارو کونو، وزیر امور خارجه ژاپن دیدار کرد که نشست آنها نزدیک به چهار ساعت طول کشید. این دو وزیر درخصوص اهمیت برنامه ریزی برای سفر شینزو آبه به چین و شی جینپینگ، رئیس‌جمهور چین به ژاپن توافق کردند.

منبع: ایسنا
دیدگاه خود را بنویسید
نام:
ایمیل:
* نظر: