iraneconomy.ir

۰۲۱۸۶۰۳۷۸۹۲
آخرین اخبار

نوسات اخیر قیمت دلار بر روابط تجاری

رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و افغانستان گفت: با افزایش قیمت ارز دارندگان کالا، کالا‌ها را عرضه نمی‌کردند و این بازار صادرات را دچار مشکل می‌کرد. با این حال تک نرخی شدن دلار و با ثبات بودن آن به صادرات کمک شایانی می‌کند.
۲۹ فروردين ۱۳۹۷ شناسه خبر : ۳۵۵۲
 نوسات اخیر قیمت دلار بر روابط تجاری
رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و افغانستان در خصوص نوسات اخیر قیمت دلار بر روابط تجاری، اظهار کرد: بدیهی و طبیعی بوده که افزایش نرخ ارز کمک بسیاری به صادرات می‌کند اما صادرکنندگان ما به دنبال افزایش مقطعی و هیجانی نیستند و این شرایط را نمی‌پسندند.

وی ادامه داد: اینگونه افزایش نرخ ارز به صادرات نه تنها کمک نمی‌کند بلکه به آن ضربه وارد می‌کند. آنچه به صادرات کمک می‌کند تک نرخی شدن دلار، با ثبات بودن آن و واقعی شدن نرخ است.

 سیادت خاطرنشان کرد: از سوی دیگر صادرکنندگان در این نوسانات مطمئن نیستند که وقتی ارز به دستش می‌رسد با چه قیمتی می‌توانند آن را بفروشند و این امر به شدت به صادرات صدمه وارد می‌کند.

رییس اتاق تجارت ایران و افغانستان با بیان اینکه امید داریم که تک نرخی شدن ارز سرآغاز یک ثبات در بازار باشد و دولت بتواند با تدبیر، برنامه‌ریزی، برخورد با متخلفان و با عرضه ارز مناسب، به موقع و متناسب با نیاز بازار بتواند این شرایط را حفظ کند و همچنین امید داریم دولت بتواند ثبات و آرامش را به بازار داخلی، بازار صادرات و واردات بازگرداند.


منبع: ایسنا
دیدگاه خود را بنویسید
آب و هوا: تهران
C ۱۲
نيمه ابري رطوبت : ۷۴% سرعت باد : ۶.۴۴ کیلومتر
خبرنامه