eghtesadenow.ir

۰۲۱۸۶۰۳۷۸۹۲
آخرین اخبار

خانه‌ای با قابلیت دوران 360 درجه!!‏

اغلب خانه ها طوری طراحی می‌شوند که ثابت باشند و حتی به اندازه یک سانتی متر هم موقعیت جابه‌جایی ندارند. اما این گزارش به معرفی خانه ای اختصاص دارد که دقیقا برعکس این تصور و انتظار ما طراحی شده است.
۲۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۱ شناسه خبر : ۳۵۶۹
به گزارش ایران اکونومی این بنا نه فقط از این جهت که به طبیعت زیبای منطقه اشراف دارد بلکه بابت برخورداری از قابلیت چرخش 360 درجه‌ای از دیگر خانه های جهان متمایز شده است. این خانه با چهارچوب فولادی و دیوار هایی از جنس صفحات چوبی، برروی یک ستون به پهنای یک متر قرار گرفته است.

در طراحی و ساخت این بنا تلاش بر هر چه سبک تر بودن سازه متمرکز بوده تا برای دَوران نیاز به انرژی کمتری داشته باشد.روبرتو روسی (Rossi Roberto) این خانه را طوری طراحی کرده است که با استفاده از چرخش به سمت خورشید، تولید و مصرف انرژی را بهینه نماید. سقف این خانه با صفحات خورشیدی پوشانده شده و قابلیت دوران سازه باعث می شود تا بیش‌ترین میزان نور خورشید را جذب کند؛ در نتیجه تمام انرژی مصرفی ساختمان بدین صورت تامین می ‌شود.

بنای منحصر به فرد ایتالیایی نمونه تکامل یافته تلاش های پیشین مهندسان معماری در خلق بناهای منعطف می باشد، خانه‌ هوشمند 359 (clever 359 tiny house) و خانه ی دی آنجلو (D’Angelo House)، که می توانست 130 درجه حول محور خود دوران کند، از دیگر نمونه های مشابه این مدل معماری منحصر به فرد هستند.

دیدگاه خود را بنویسید
نام:
ایمیل:
* نظر: