eghtesadenow.ir

۰۲۱۸۶۰۳۷۸۹۲
آخرین اخبار
بانک جهانی

کارگران خارجی در ارسال پول به کشورهای خود رکورد زدند

با اعلام بانک جهانی کارگران خارجی با ارسال پول به کشورهای خود در سال ۲۰۱۷ رکورد جدیدی زده اند و هزینه انتقال وجوه نیز افزایش یافته است.
۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۸ شناسه خبر : ۳۶۵۲

به گزارش ایران اکونومی، بانک جهانی در گزارشی اعلام کرد که با تقویت رشد در اروپا، روسیه و آمریکا، پول ارسالی از طرف کارگران خارجی به کشورهایشان که برای حمایت از اقتصاد بسیاری از کشورهای فقیر ضروری است، افزایشی بیش از حد انتظار داشته است.

بانک جهانی تخمین می زند میزان این پول‌ها با ۸.۵ درصد افزایش نسبت به مبلغ ۴۲۹ میلیارد دلار سال ۲۰۱۶ به ۴۶۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ رسیده است و انتظار می‌رود امسال نیز این مبلغ ۴ درصد افزایش پیدا کند.

جریانات پولی از طرف کارگران خارجی به کشورهای خود در تمامی مناطق بهبود داشته است که در این میان کارگران هندی با ارسال ۶۹ میلیارد دلار به کشور خود رکورددار هستند و پس از آن کشور چین با ۶۴ میلیارد دلار، فیلیپین با ۳۳ میلیارد دلار و مکزیک با ۳۱ میلیارد دلار قرار دارند. نیجریه با ۲۲ میلیارد دلار و مصر با ۲۰ میلیارد دلار در رده های بعدی قرار دارند.

متوسط هزینه ارسال ۲۰۰ دلار به کشورهای مهاجرین در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ معادل ۷.۱ درصد از این مبلغ بوده است و منطقه صحرای غربی، گران‌ترین منطقه برای انتقال وجه به شمار می‌رود که ۹.۴ درصد از هر ۲۰۰ دلار صرف هزینه انتقال می‌شود.

دیلیپ راتا- مسئول این گزارش- گفته‌است: در حالی که مقدار پول‌های ارسالی کارگران خارجی به کشورهای خود رو به افزایش است، موسسات مالی و آژانس‌های توسعه باید هزینه این انتقال را کمتر کنند تا بدین ترتیب خانواده این افراد پول بیشتری به دست آورند. بانک جهانی از کشورها خواسته است با معرفی فناوری‌های موثرتر، فرآیند انتقال وجه را تسهیل و هزینه ها را کاهش دهند.

شرق آسیا و اقیانوسیه با جذب ۱۳۰ میلیارد دلار از این منابع رکورددار است و پس از آن آسیای جنوبی با ۱۱۷ میلیارد دلار و آمریکای لاتین با ۸۰ میلیارد دلار قرار دارند.

منبع: ایسنا
دیدگاه خود را بنویسید
نام:
ایمیل:
* نظر: