eghtesadenow.ir

۰۲۱۸۶۰۳۷۸۹۲
آخرین اخبار

اظهارات جنجالی ولیعهد عربستان درباره فلسطینیان

بن‌سلمان در نشستی با نمایندگان سازمان‌های یهودی در نیویورک گفته است که فلسطینیان دو گزینه پیشِ‌رو دارند: یا عملیات صلح موسوم به «معامله قرن» را قبول کنند و یا «به شکوه و شکایت‌ها پایان دهند».
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۱ شناسه خبر : ۳۷۸۴

به گزارش گروه ایران اکونومی، رسانه‌های چاپ رژیم صهیونیستی از انتقاد علنی و «شدید اللحن» رهبر یک کشور عربی علیه فلسطینیان خبر دادند.

«باراک رابید» تحلیلگر مسائل سیاسی در کانال 10 تلویزیون اسرائیل، تأکید کرد که این دولت سرزنش‌گر، «عربستان سعودی است». او افزود «محمد بن‌سلمان» ولیعهد عربستان سعودی این انتقادهای تند را در دهم ماه مارس گذشته در جریان دیدار با نمایندگانی از سازمان‌های یهودی در نیویورک مطرح کرد.

رابید گفت: «بن‌سلمان سخنان فوق‌العاده خوشایندی گفت. او گفت که طی 40 سال گذشته رهبری فلسطین بارها فرصت‌ها را از دست داده و با هرگونه پیشنهاد مطرح‌شده مخالفت کرده است. بن‌سلمان همچنین گفت که زمان آن رسیده است که فلسطینیان با پیشنهادها و نیز حضور بر سر میز مذاکرات موافقت کنند یا این‌که لال بشوند و به شکوه و شکایت‌ها پایان دهند.»

به گفته این تحلیلگر صهیونیستی، ولیعهد سعودی همچنین گفته است موضوع فلسطین «در راس اولویت‌های حکومت سعودی و نیز افکار عمومی در عربستان نیست». بن‌سلمان یادآور شده است که مسائل مهم و ضروری‌تری برای بررسی وجود دارد که ایران در راس این مسائل است.

این تحلیگر عبری‌زبان به نقل از بن‌سلمان، تأکید کرد که باید قبل از حرکت به سمت عادی‌سازی روابط (اسرائیل) با عربستان سعودی و جهان عرب، بایستی پیشرفت‌های واقعی در توافق با فلسطینیان حاصل شود.

رابید تصریح کرد که جزئیات این سخنرانی ولیعهد سعودی برای مشارکت‌کنندگان در این دیدار به دست دیپلمات اسرائیلی در کنسولگری این رژیم در نیویورک رسیده است.

این تحلیلگر اسرائیلی در ادامه افزود، یکی از مشارکت‌کنند گفته است «که تمامی افراد حاضر در این مراسم سخنرانی بن‌سلمان از این اظهارات او شوکه شدند و به معنای واقعی کلمه، آنها از صندلی‌های‌شان افتادند.»

ولیعهد سعودی چند هفته پیش نیز در گفت‌وگو با مجله آتلانتیک آمریکا اظهار داشته که در صورت تحقق صلح منافع بسیاری بین اسرائیل و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج‌فارس و کشورهایی نظیر مصر و اردن وجود خواهد داشت.

وی درباره اینکه آیا به حق ملت فلسطین برای دستیابی بر بخشی از اراضی اشغالی اعتقاد دارد یا نه گفت: به تصور من این حق اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌هاست که در سرزمین خود زندگی کنند.

منبع: تسنیم
دیدگاه خود را بنویسید
نام:
ایمیل:
* نظر: