eghtesadenow.ir

۰۲۱۸۶۰۳۷۸۹۲
آخرین اخبار

زیان نساجی ایران با قرارداد ترجیحی با ترکیه

رئیس اتاق ایران و چین گفت: تعرفه ترجیحی که برای ترکیه گدذاشتیم باعث شد که تولیدکنندگان نساجی ما دچار ضرر و زیان شوند.
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۹ شناسه خبر : ۳۷۸۵

اسدالله عسگر اولادی رئیس اتاق ایران و چین گفت: در تعرفه ترجیحی که با ترکیه داریم در قسمت پارچه، دچار ضرر می شویم، متذکر شد: باید دولت در این قسمت تجدید نظر کند؛ برای اینکه بتوانیم گاز و نفت خود را به ترکیه بفروشیم، در مقابلش تعرفه ترجیحی برای همه اقلام کالاهای مصرفی گذاشته ایم از جمله پارچه.

وی گفت: تعرفه ترجیحی یعنی بین دو کشور بعضی از اقلامی که نیاز داریم از یکدیگر تامین کنیم نرخ ویژه می گذاریم که این نرخ با نرخی که با دیگر کشورها اعمال می کنیم متفاوت است و اسمش تعرفه ترجیحی است.


وی ضمن بیان اهمیت اعمال تعرفه ترجیحی با ترکیه، در عین حال بیان کرد: وقتی تعرفه ترجیحی برای پارچه یا لباس دوخته شده ترکیه گذاشتیم، نمی توانیم کالای خودمان را که کیفیتش از آن هم بهتر است، بفروشیم چون قیمت تمام شده پارچه ما گران تر است، در این صورت دچار زیان می شویم و کارخانه های کوچک و متوسط تولید پارچه همه ضرر می کنند.

 وی افزود: این تعرفه فقط به نفع منافع عده خاصی است که در کار واردات هستند و به دولت می گوییم که جلوی این منافع را از بن ببندد و منافع فردی و جانبی را در نظر نگیریم.


عسگر اولادی در خصوص تعرفه ترجیحی با سایر کشور ها نیز گفت: در خصوص تعرفه ترجیحی با سایر کشور ها فقط صحبت شده ولی هنوز عملی نشده است، با روسیه، مالزی، چین، پاکستان و هندوستان در حال مذاکره هستیم ولی هیچ کدام مانند ترکیه به قرارداد منتج نشده است.

منبع: تسنیم
دیدگاه خود را بنویسید
نام:
ایمیل:
* نظر: