eghtesadenow.ir

۰۲۱۸۶۰۳۷۸۹۲
آخرین اخبار

8 خبرنگار و تصویر بردار در میان کشته شدگان انفجار کابل

در انفجاری انتحاری کابل، دهها کشته و زخمی بر جای گذاشت شد. پس از آن انفجار دیگری هم در محل انفجار اول روی داد و داعش مسئولیت هر دو حمله را برعهده گرفته است.
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۹ شناسه خبر : ۳۷۹۰

به گزارش ایران اکونومی، انفجارهای امروز در منطقه "شش درک" کابل رخ دادند. انفجار اولی حوالی ساعت ۸:۳۰ دقیقه صبح به وقت محلی در این ناحیه که دفاتر ریاست امنیت ملی، فرماندهی ناتو و سفارت آمریکا در آن قرار دارد، صورت گرفت. حشمت استانکزی، مشاور فرماندهی پلیس کابل به بی بی سی گفت که این حمله انتحاری بوده و حمله کننده با استفاده از یک موتور این حمله را انجام داده است.

انفجار انتحاری دومی نیز نیم ساعت بعد در محل حمله اول صورت گرفت. بر اثر انفجار دوم چند خبرنگار که برای پوشش خبری به محل انفجار رفته بودند، جان باختند. بنا بر تازه‌ترین گزارش‌ها در حمله امروز ۸ خبرنگار و تصویربردار رسانه‌های مختلف کشته و چهار نفر دیگر زخمی شده‌اند.

همزمان وزارت بهداشت افغانستان اعلام کرده است که در این دو حمله ۲۵ نفر کشته و دستکم ۴۹ نفر زخمی شده‌اند.

منطقه شش درک از مناطق سبز کابل است و در ماه‌های گذشته چندین بار حمله انتحاری توسط افراد پیاده انجام شده است.

منطقه شش درک در حوزه نهم امنیتی شهر کابل قرار دارد و یکی از مناطق به شدت محافظت شده کابل به حساب می‌آید. بیشتر نهادهای امنیت ملی و فرماندهی ناتو نیز در این محل هستند.

در اواخر ماه فوریه امسال نیز یک حمله انتحاری در همین منطقه دو کشته و هفت زخمی به جا گذاشت. چند هفته قبل از آن نیز حمله‌ای دیگر در این ناحیه چند کشته و مجروح بجای گذاشت.

هم‌چنین این انفجار یک هفته پس از انفجار در محل رای گیری در غرب کابل رخ داد که در آن انفجار  بیش از ۶۰ تن جان خود را از دست دادند.

در حمله قبلی به یک مرکز ثبت نام انتخابات در غرب کابل ۶۹ نفر کشته و ۱۲۰ تن دیگر زخمی شدند. یک فرد انتحاری در ورودی یک مرکز توزیع شناسنامه و ثبت نام انتخابات خود را منفجر کرد. در زمان انفجار شمار زیادی از مراجعه کنندگان برای گرفتن شناسنامه در بیرون از ساختمان، در صف ایستاده بودند.

قربانیان آن حادثه افراد غیر نظامی، به خصوص کودکان و زنان بودند که برای گرفتن شناسنامه به آنجا مراجعه کرده بودند.

علاوه بر مراجعه کنندگان که در محل حضور داشتند، شمار زیادی از کودکان مدرسه‌ای نیز در زمان انفجار از محل در حال عبور بودند. مسئولیت انفجار هفته گذشته کابل هم داعش عنوان شد.

منبع: ایسنا
دیدگاه خود را بنویسید
نام:
ایمیل:
* نظر: