eghtesadenow.ir

۰۲۱۸۶۰۳۷۸۹۲
آخرین اخبار
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان:

تمام هنرمندان بیمه شدند

یازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران شامگاه جمعه در تالار خواجه نصیر دانشگاه فرهنگیان با حضور تعدادی از استادان موسیقی نواحی و همچنین دوستداران موسیقی به کار خود خاتمه داد.
۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۶ شناسه خبر : ۳۸۳۱
به گزارش ایران اکونومی در این مراسم از استاد «علی‌دوست فلاحتی» -هنرمند پیشکسوت- با ۸۶ سال سن به عنوان کهنسال ترین شرکت کننده و حسن عیسی پور با ۱۶ سال سن به عنوان جوانترین هنرمند موسیقی نواحی نیز قدردانی شد.
معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این آیین به این مساله اشاره داشت که انسان در گذر عمر خود غم و شادی، بیم و امید را تجربه می‌کند و زمانی که زبان از بیان می‌ماند، موسیقی آغاز می شود، همچنین عواطف و بیان انسان‌ها در بستر تاریخ شکل می‌گیرد و با وجود غنای فرهنگی، موسیقی نواحی پیدا می‌شود.
او ادامه داد: «احساسات انسانی در موسیقی نواحی چنان شکل گرفته که با تمامی عواطف و قدیمی‌ترین نغمه‌ها می‌تواند تصویری از بلندای تاریخ و فرهنگ این سرزمین را ببینیم و به آن ببالیم. موسیقی نواحی آیینه روشن گفت‌وگوست و  این موسیقی در سامان دادن رویدادها، جایگاه شایسته‌ای دارد. مسئولان جشنواره موسیقی نواحی در آینده‌ای نزدیک کار تدوین جشنواره دوازدهم موسیقی نواحی را با بهره گیری از استادان موسیقی آغاز کنند.»‌
«محمدرضا علیزاده» -مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان- نیز در ابن مراسم گفت: «۲۰۰ میهمان از ۲۱ استان کشور در جشنواره امسال موسیقی نواحی حضور داشتند و به اجرای برنامه پرداختند. ما هر سال شاهد شور و نشاط بیشتری در برگزاری جشنواره موسیقی نواحی هستیم و با ابتکار مسئولان جشنواره امسال شاهد برگزاری نمایشگاه آثار و تولیدات حوزه موسیقی نواحی، نمایشگاه ساز سازی و کتاب های مرتبط نیز بودیم.»
او به این مساله اشاره داشت که با حضور نماینده صندوق هنرمندان کشور، تعدادی از هنرمندان که بیمه نداشتند، مراحل بیمه آنها انجام شد:‌«همچنین همزمان با افتتاح این دوره از جشنواره در میدان گنجعلیخان کرمان، نقارخانه بازار وکیل کرمان نیز پس از مدتها تعطیلی بازگشایی شد.»‌
آیین اختتامیه جشنواره موسیقی نواحی در کرمان با هنرنمایی جمعی از پیشکسوتان و گروه های منتخب این جشنواره همراه بود که با استقبال حاضران مواجه شد.
در این آیین ،بیانیه پایانی هیات داوران یازدهمین جشنواره موسیقی نواحی کرمان قرائت و لوح سپاس جشنواره به تمام گروه های شرکت کننده اهدا شد.
یازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران از ۱۱ اردیبهشت تا ۱۴ اردیبهشت در شهر کرمان و ۱۱ شهرستان استان برگزار شد.
دیدگاه خود را بنویسید
نام:
ایمیل:
* نظر: