eghtesadenow.ir

۰۲۱۸۶۰۳۷۸۹۲
آخرین اخبار

رئیس مدیریت بحران به‌ بیمه کشاورزی ۱۳۵۰میلیارد تومان کمک کرد

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: این صندوق خسارت‌های ناشی از سرمازدگی که ۲۲ استان کشور را تحت‌تاثیر قرار داده است را براساس ضوابط قانونی جبران می‌کند.
۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۳ شناسه خبر : ۳۸۳۲
به گزارش ایران اکونومی اسماعیل نجار در سفر به شاهرود با ابراز تاسف از آسیب‌های وارده به کشاورزان و باغداران این منطقه اظهار کرد: دولت تا حد امکان از کشاورزان و باغداران آسیب‌دیده حمایت می‌کند.
وی با اشاره به آسیب‌های وارده به باغات و مزارع کشاورزی در ۲۲ استان کشور در جریان سرمای اخیر در اوایل بهار گفت: تغییرات اقلیمی مهمترین عامل این سرمازدگی‌ها و خسارات ناشی از آن به کشاورزان در برخی مناطق کشور است. 
نجار با بیان اینکه این تغییرات جدا از آسیب‌های وارده به کشاورزان به افزایش ۱.۷ درجه سانتیگرادی دمای هوا انجامیده است،اظهارکرد: متاسفانه خشکسالی‌های پی‌در پی مناطق وسیعی از کشور را تهدید می‌کند.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور راه‌اندازی صندوق بیمه کشاورزی را از اقدامات خوب گذشته دانست و تصریح کرد: دولت با تزریق منابع لازم به این صندوق می‌کوشد تا حد امکان زیان کشاورزان را براساس ضوابط قانونی جبران کند.
وی بر لزوم بیمه کردن محصولات کشاورزی توسط کشاورزان تاکید کرد و گفت: باید فرهنگ بیمه محصولات کشاورزی و دامداری بیش از پیش گسترش یابد.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به مشکلات ناشی از کم‌آبی و خشکسالی در کشور و از جمله استان سمنان اظهار کرد: برداشت بی‌رویه از منابع سفره‌های زیرزمینی بسیاری از استان‌های کویری و حاشیه کویر و از جمله استان سمنان را تهدید می‌کند.
وی بر لزوم مدیریت مصرف تاکید کرد و گفت: بهینه سازی مصرف به‌ویژه در بخش کشاورزی باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
دیدگاه خود را بنویسید
نام:
ایمیل:
* نظر: