eghtesadenow.ir

۰۲۱۸۶۰۳۷۸۹۲
آخرین اخبار

تظاهرات گسترده همزمان با انتقال سفارت آمریکا به قدس

مردم فلسطین همزمان با مراسم انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی در حال حرکت به‌سمت مناطق مرزی نوار غزه و سرزمین‌های اشغالی هستند.
۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۱ شناسه خبر : ۳۸۹۳

به گزارش ایران اکونومی، در آستانه برگزاری مراسم انتقال سفارت‌ آمریکا از تل‌آویو به قدس اشغالی، گروه‌های مختلف فلسطینی از جمله جنبش حماس و جهاد اسلامی، مردم فلسطین را به حضور گسترده و پرشور در راهپیمایی میلیونی امروز دعوت کردند.

روز گذشته ایوانکا ترامپ دختر رئیس جمهوری آمریکا به‌همراه جارد کوشنر همسر وی برای شرکت در این مراسم وارد فرودگاه بن‌گوریون تل‌آویو شدند.

یک تحلیلگر صهیونیست گفته است: غزه همچون بمبی است که در مقابل ما (صهیونیست‌ها) منفجر خواهد شد.

«تسیون نانوس» تأکید کرده است غزه به بمبی تبدیل خواهد شد که در برابر اشغالگران منفجر خواهد شد.

وی گفته است: این جشن‌ها (جشن سالگرد اشغال سرزمین فلسطین و تشکیل رژیم جعلی صهیونیستی) و پدیده‌های شادی که ما در آن به‌سر می‌بریم، هرگز به ما سودی نخواهد رساند، تا زمانی که با غزه به این شکل رفتار می‌کنیم،‌ این منطقه به بمبی در برابر ما تبدیل و منفجر خواهد شد.

شورای ملی راهپیمایی بازگشت و درهم شکستن محاصره روز شنبه اعلام کرده بود که امروز دوشنبه روز خیزش ملی خواهد بود و همه ملت‌ فلسطین از جمله در نوار غزه، کرانه باختری، آوارگان داخل و خارج و مناطق اشغالی 1948 مخالفت خود را با انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی و معامله قرن اعلام خواهند کرد.

شبکه ماهواره‌ای فلسطین الیوم هم گزارش داد شهرک‌نشینان شعارهای نژادپرستانه علیه فلسطینی‌ها بر روی دیوارها و خودروها در شهرک صهیونیست‌نشین شعفاط در شمال قدس  اشغالی نوشته‌اند.

انس حمدان قدیج جوان 21 ساله فلسطینی در شرق خان یونس به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسید.

فلسطین الیوم همچنین از شهادت مصعب یوسف ابراهیم ابولیله 29 ساله به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست در شرق جبالیا خبر داد.

تظاهرات گسترده در خیابان القدس در شهر البیره در چارچوب فعالیت‌های مربوط به راهپیمایی میلیونی بازگشت و مخالفت با انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی از دیگر تحولات مربوط به فلسطین است.

برای مشاهده اخبار لحظه به لحظه تحولات فلسطین مطالب زیر را دنبال کنید:

رئیس باشگاه اسرای فلسطینی از بازداشت 3300 شهروند فلسطینی از لحظه‌ای که رئیس‌جمهور آمریکا تصمیم خود مبنی بر انتقال سفارت کشورش به قدس اشغالی را اعلام کرد، تاکنون خبر داد.

 

یکی از رهبران ارشد جنبش حماس با اشاره به خروش ملت فلسطین علیه توطئه انتقال سفارت آمریکا به شهر اشغالی قدس تاکید کرد که امروز روز نفرین آمریکا خواهد بود و زمین را زیر پای اشغالگران به لرزه درخواهیم آورد.

رسانه‌های فلسطینی از موفقیت شهروندان در عبور از دیوار حائل و حرکت به سمت سرزمین‎‌های اشغالی و راهپیمایی گسترده مردم در کرانه باختری اشغالی همزمان با مردم غزه خبر دادند.

دبیرکل اتحادیه جهانی علمای مسلمان، راهپیمایی بزرگ بازگشت را دژ بلندی در برابر پروژه از بین بردن مسئله فلسطین موسوم به "معامله قرن" دانست که آمریکا و رژیم اسرائیل با همدستی عربستان به دنبال اجرای آن هستند.

رئیس اتحادیه جهانی علمای مقاومت ضمن انتقاد از انتقال سفارت آمریکا به قدس، نماینده ملت فلسطین را جوانانی دانست که در نوار غزه جان خود را فدا می‌کنند.

مفتی سوریه تاکید کرد کسی که از مسجدالأقصی کوتاه بیاید، از مکه نیز کوتاه خواهد آمد.

منابع فلسطینی از آغاز تظاهرات گسترده در شهر الخلیل در حمایت از راهپیمایی میلیونی بازگشت در نوار غزه خبر دادند.

معاون دبیرکل جنبش جهاد اسلامی تاکید کرد ملت فلسطین آماده است تا بهای آزادی فلسطین را با خون خود بدهد،ما می‌دانیم که حق پیروز خواهد شد. قدس و اراده خداوند از اراده ترامپ و نتانیاهو قوی‌تر است.

منابع فلسطینی از تیراندازی گسترده نظامیان صهیونیست به سمت شهروندان فلسطینی شرکت کننده در راهپیمایی میلیونی بازگشت خبر دادند.

عضو جنبش فتح در مجلس قانونگذاری فلسطین تاکید کرد که آمریکا اعتقادی به صلح ندارد بلکه می خواهد که دیگران سرسپرده و تسلیم او باشند.

 

معاون دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد استکبار برای تثبیت اشغالگری از زمان نکبت در هفتاد سال گذشته تا کنون و از بین بردن مسئله فلسطین گام برداشته است.

انتقال سفارت آمریکا به دست ترامپ در روز اشغال فلسطین، دهن کجی او به مسلمانان است تا هم نکبت 1948 را یادآوری کند هم اینکه به فلسطینیان می خواهد بگوید برای همیشه با صهیونیست‌ها همراه است.

منابع فلسطینی از زخمی شدن یک کشاورز به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست در شرق اردوگاه البریج در نوار غزه خبر دادند.

کمتر از چند ساعت مانده به برگزاری مراسم افتتاح سفارت آمریکا در قدس اشغالی، رژیم صهیونیستی تدابیر امنیتی شدیدی را به ویژه در امتداد مرزهای نوار غزه اتخاذ کرده است.

نماینده مجلس اندونزی با بیان اینکه فلسطینیان تصمیم آمریکا برای انتقال سفارتش به قدس اشغالی را نمی‌پذیرند، گفت: فلسطینیان وطن خود را با دیگران سهیم نخواهند شد و آمریکا باید به این موضوع احترام بگذارد.

در آستانه انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی، یک نویسنده عربستان سعودی در پیامی توئیتری که در راستای سیاست‌های آل سعود برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی است، ایران به عنوان مهمترین حامل ملت فلسطین را دشمن شماره یک خوانده است.

میلیون‌ها فلسطینی خود را برای برگزاری راهپیمایی گسترده در نوار غزه و کرانه باختری رود اردن علیه اقدام آمریکا مبنی بر انتقال سفارت این کشور به قدس اشغالی و تأکید بر حق بازگشت خود به سرزمینی که از آن رانده شده‌اند، آماده می‌کنند.

54 سفیر خارجی مقیم تل‌آویو مراسم ویژه رژیم اسرائیل پیش از انتقال سفارت آمریکا به شهر اشغالی قدس را تحریم کردند.

رئیس‌جمهور ترکیه در واکنش به انتقال سفارت آمریکا به قدس گفت: آمریکا با انتقال سفارت خود به قدس، طرف فلسطینی را که بارها مطالبه خود برای صلح را ثابت کرده، مجازات می‌کند.

رئیس سابق دفتر سیاسی جنبش حماس از کشورهای عربی و اسلامی خواست اجازه انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی را ندهند.

در آستانه انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس، سفری چندساعته به مصر ترتیب داد و در جریان آن، با وزیر اطلاعات این کشور، پیامدهای «راهپیمایی بازگشت» را مورد ارزیابی قرار داد.

سفیر فلسطین در مصر اعلام کرد که از اتحادیه عرب برگزاری نشستی فوری به‌منظور مواجهه با تصمیم آمریکا درباره یهودی‌سازی قدس اشغالی را درخواست کرده است.

صهیونیست‌ها 70 سال با طرح‌های رنگارنگ اشغال، فلسطین را تبدیل به زندان فلسطینیان کرده‌اند. اما امروز زبان مقاومت دمار آنها را درآورده است و دیر نیست زمانی که طومارشان را مقاومت به‌هم بپیچد.

جنبش حماس با صدور بیانیه‌ای حضور گسترده شهروندان فلسطینی در تظاهرات سالروز اشغال فلسطین را خواستار شد.

منبع: تسنیم
 
دیدگاه خود را بنویسید
نام:
ایمیل:
* نظر: