eghtesadenow.ir

۰۲۱۸۶۰۳۷۸۹۲
آخرین اخبار
وزیر خارجه آلمان:

برای حفظ توافق هسته‌ای با ایران تلاش خواهیم کرد

وزیر امور خارجه آلمان تاکید کرد برای حفظ توافق هسته‌ای با ایران از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.
۰۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۷ شناسه خبر : ۳۹۳۰

به گزارش ایران اکونومی، "هایکو ماس"، وزیر امور خارجه آلمان تاکید کرد که در سفرها به قاره های مختلف اعتمادی که به کشور او وجود داشته است وی را تحت تاثیر قرار داده است.

وی تاکید کرد که بسیاری از شرکای بین المللی او جمهوری فدرال آلمان را به عنوان کشوری ارزیابی می کنند که سیاست خارجی آن نه تنها بر اساس منافع و علایق خود جهت دهی می شود بلکه یک دید گسترده ای روی دنیا دارد.

"هایکو ماس" در بخش دیگری از سخنانش درباره توافق اتمی با ایران نیز گفت که از هیچ تلاشی برای حفظ این توافق فروگذار نخواهد کرد و به این مسئله اشاره کرد که دولت آمریکا از توافق و اتحاد اروپا در این مسئله شگفت زده شده است.

وزیر امور خارجه آلمان این پرسش را مطرح کرد که آیا نیروی ما و عزم ما برای یافتن پاسخ های مشترک درباره چالش های اخیر کافی است؟ وی این مسئله را تکلیف ساده ای ندانست در شرایطی که بازگشت به تفکر صفر و ملی گرایی جدید ایده چند جانبه گری را به صورت بی سابقه ای در دهه های اخیر تحت فشار قرار می دهد. قوانین بین المللی محدود شده و در هم شکسته می شود و سیستم های تجارت بین المللی با چالش های جدی مواجه است. قانون قدرتمندان دوباره دوباره رونق می گیرد.

هایکو ماس تاکید کرد که البته آلمان سعی خواهد کرد همچنین در یک دنیای به صورت روزافزون بی ثبات شده که ناسیونالیست ها تنها منافع خود را دنبال می کنند از نظم بین المللی دفاع کرده و آن را تقویت کند.

وی همچنین تاکید کرد که  اروپا اگر متحد باشد هنوز به اندازه کافی قدرتمند است تا در دنیا تغییراتی را ایجاد کند و در این راستا به دنبال شریک همچنان در آمریکا و البته همچنین در آسیا و آفریقا می گردد.

منبع: تسنیم
دیدگاه خود را بنویسید
نام:
ایمیل:
* نظر: