eghtesadenow.ir

۰۲۱۸۶۰۳۷۸۹۲
آخرین اخبار

توافق همکاری ایران با «آسه آن»

سفیر سنگاپور در ایران گفت: تهران قصد دارد در نشست آینده اتحادیه کشورهای آسیای جنوب شرقی (آسه آن) که «مایکل پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا و مقام های کره شمالی نیز در آن حاضر خواهند بود، با این اتحادیه توافق همکاری امضا کند.
۳۱ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۶ شناسه خبر : ۳۹۹۵

به گزارش ایران اکونومی، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان اسناد این همکاری را در نشست مجمع وزیران امور خارجه کشورهای آسیای جنوب شرق که قرار است 30 جولای (8 مرداد) در سنگاپور آغاز شود، امضا کند.
«آنگ کنگ یونگ» سفیر سنگاپور در ایران و دبیرکل سابق آسه آن در یک مصاحبه افزود: کشورهای این اتحادیه از هر کشوری که بخواهد با این گروه پیمان دوستی امضا کند استقبال می کنند.
دبیرکل سابق آسه آن اضافه کرد: «نمی دانم که آیا ظریف نشستی با پمپئو خواهد داشت یا نه من فقط مسایل مربوط به دیدار وی از آسه آن را پیگیری می کنم».
اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آسه آن) 51 سال پیش بنیان نهاده شد؛ این اتحادیه که 10 عضو دارد، یک جمعیت 630 میلیون نفری و یک تولید ناخالص داخلی جمعی 2 هزار و 400 میلیارد دلاری را نمایندگی می کند.
تایلند، اندونزی، مالزی، سنگاپور و فیلیپین موسسان این اتحادیه هستند و برونئی، ویتنام، لائوس، میانمار و کامبوج نیز در سال های بعد به آن پیوستند.

منبع: ایرنا

دیدگاه خود را بنویسید
نام:
ایمیل:
* نظر: