eghtesadenow.ir

۰۲۱۸۶۰۳۷۸۹۲
آخرین اخبار

نظر وزیر کار درباره دستمزد

وزیرکار با اشاره به اینکه حداقل دستمزد کفاف تأمین معیشت را نمی دهد گفت:امسال نمی‌توان درصد افزایشی را به تنهایی مطرح کرد، بلکه باید در کنار آن جزء ثابتی هم برای بهبود شرایط کاری کارگران در نظر گرفته شود.
۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۷ شناسه خبر : ۴۰۳۸
در حالی که کمتر از 2ماه تا پایان سال باقی مانده است،نگرانی کارگران درباره دستمزد شروع شده است. عقب ماندگی مزدی از یک سو و مشکلات تولید از سوی دیگر باعث شده تا این نگرانی هر روز بیشتر ازروز گذشته شود. آنطور که نمایندگان کارگران می گویند در حال حاضر حداقل دستمزد تنها پاسخگوی 25 درصد هزینه های زندگی است.

محمد شریعتمداری، وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه حداقل دستمزد کفاف تأمین معیشت نمی‌کند افزود: با توجه به گرانی‌ها و مشکلات اقتصادی اخیر نسبت سبد معیشت با حداقل دستمزد از دست رفته است و امیدواریم که امسال با همکاری بیشتر دستگاه‌های مرتبط تصمیم عادلانه‌تری در شورای عالی کار گرفته شود.

وی با اشاره به شرایط موجود گفت: امسال نمی‌توان درصد افزایشی را به تنهایی مطرح کرد بلکه باید در کنار آن جزء ثابتی هم برای بهبود شرایط کاری کارگران در نظر گرفته شود.

شریعتمداری با بیان اینکه من با همه توانم در دولت برای حل مشکلات کارگران گام برمی‌دارم، افزود: باید از همه ظرفیت‌ها استفاده کرد و مشکلات را با کمک یکدیگر برطرف کرد.

تغییرترکیبی در شورای عالی کار
وزیرکار درباره این مطالبه که مشاغلی نظیر خبرنگاری نیز به عنوان مشاغل سخت و زیان‌آور در نظر گرفته شود، افزود: تعداد زیادی از مشاغل متقاضی این امر هستند که باید در شورای ویژه این کار بررسی و تصویب شود. خبرنگاری و رانندگان ماشین‌های سنگین نیز از مواردی است که مطرح شده و تسریع در رسیدگی را دنبال می‌کنم تا به نتیجه برسد. 
وی همچنین از تلاش برای تغییر ترکیبی در شورای عالی کار خبر داد و گفت: این امر برای این است که کارگران حضور بیشتری داشته باشند و تا زمانی که شورای عالی تأمین اجتماعی احیا شود، حق کارگران تامین شود.
منبع: تسنیم
دیدگاه خود را بنویسید
نام:
ایمیل:
* نظر: