eghtesadenow.ir

۰۲۱۸۶۰۳۷۸۹۲
آخرین اخبار

بازدهی ۱۴ درصدی بورس در یک ماه

شاخص بورس در پایان فروردین ماه ۹۸ در مقایسه با اسفند ۹۷، به میزان ۲۵ هزار و ۷۱۶ واحد برابر با ۱۴ درصد افزایش یافت و از ۱۷۸ هزار و ۶۵۹ واحد به ۲۰۴ هزار و ۳۷۵ واحد رسید. بازدهی ۱۴ درصدی بورس تهرانبه گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، بر اساس گزارش‌های منتشر شده طی ۱۶ روز کاری فروردین ماه ۹۸، ارزش معاملات در مقایسه با پایان اسفند ۹۷، معادل ۲۱ درصد کاهش یافت و از ۲۰۱ هزار و ۶۴۰ میلیارد ریال به ۱۵۹ هزار و ۹۰۹ میلیارد ریال رسید.
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۲ شناسه خبر : ۴۱۶۴
به گزارش اقتصاد نو و به نقل از میزان، حجم سهام معامله شده از ۵۵ هزار و ۳۲۲ میلیون سهم به ۶۴ هزار و ۴۷۰ میلیون سهم معادل ۱۷ درصد افزایش یافت.
براساس این گزارش، از ابتدای سال ۹۸ تاکنون، متوسط روزانه حجم و ارزش معاملات بازارسهام (اول و دوم) به ترتیب برابر با ۶۳ هزار و ۶۷۵ میلیون سهم و ۱۵۰ هزار و ۲۳۸ میلیارد ریال بوده است.

در فروردین ماه ۹۸، دفعات معاملات سهام برابر با ۳ درصد در مقایسه با پایان اسفند ۹۷ افزایش یافت و از ۳ میلیون و ۹۳۶ هزار و ۸۹ هزار دفعه به ۴ میلیون و ۶۸ هزار و ۸۱۸ هزار دفعه بالغ گردید.

شاخص بورس در پایان فروردین ماه ۹۸ در مقایسه با اسفند ۹۷، به میزان ۲۵ هزار و ۷۱۶ واحد برابر با ۱۴ درصد افزایش یافت و از ۱۷۸ هزار و ۶۵۹ واحد به ۲۰۴ هزار و ۳۷۵ واحد رسید.
ارزش بازار در پایان فروردین ماه ۹۸ در مقایسه با ماه مشابه سال قبل به میزان ۴ میلیون و ۳۱ هزار و ۷۹ میلیارد ریال برابر با ۱۰۶ درصد افزایش یافت و از ۳ میلیون و ۷۹۹ هزار و ۸۸۰ میلیارد ریال به ۷ میلیون و ۸۳۰ هزار و ۹۵۹ میلیارد ریال رسید.

درصد گردش معاملات از ابتدای سال تا پایان فروردین ماه ۹۸، به رقم ۲ رسید که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل، ۳۶۷ درصد افزایش داشته است.
میزان سود نقدی تقسیم شده بین سهامداران در فروردین ماه ۹۸ به رقم ۳ هزار و ۲۸۲ میلیارد ریال رسید.

میزان بازده کل بورس از ابتدای سال تاکنون ۱۵ درصد بوده و نسبت قیمت به درآمد ۱۲ ماه گذشته، به رقم ۸ رسیده است.

در این میان ارزش معاملات بازار اوراق بدهی در نخستین ماه سال در مقایسه با اسفند سال گذشته کاهش ۹۷ درصدی، بازار اوراق مشتقه کاهش ۲۳ درصدی، بازار سهام کاهش ۹ درصدی و بازار صندوق‌های قابل معامله کاهش ۲۷ درصدی داشته است.
حجم معاملات در ماه نیز در بازار‌های اوراق بدهی، اوراق مشتقه و صندوق‌های قابل معامله در فروردین ماه در مقایسه با آخرین ماه سال گذشته کاهش ۹۷ درصدی، ۹۹ درصدی و ۲۶ درصدی داشته است.

دفعات معامله در مدت مذکور در بازار اوراق بدهی به رقم ۱ هزار و ۵۷۱ واحد، بازار اوراق مشتقه به ۲ هزار و ۶۶۶ واحد و بازار صندوق‌های قابل معامله به ۳۰ هزار و ۱۲۳ واحد رسیده است.###
دیدگاه خود را بنویسید
نام:
ایمیل:
* نظر: