eghtesadenow.ir

۰۲۱۸۶۰۳۷۸۹۲
آخرین اخبار

تمرکز بر توسعه ساخت داخل کالاها در دستور کار است

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، تمرکز بر توسعه ساخت داخل و توسعه صادرات به کشورهای همسایه را از مهمترین سیاست های این وزارتخانه برشمرد.
۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴ شناسه خبر : ۴۲۷۵
به گزارش اقتصادنو به نقل از ایرنا،  «فرشاد مقیمی» در جلسه پایش وضعیت صنایع ماشین سازی و تجهیزات با حضور تشکل های تخصصی افزود: فهرستی از محصولاتی که قابلیت تولید در داخل کشور را دارند تهیه شده و سعی براین است که بر این توانمندی ها اضافه شود.
وی اظهار داشت: اتخاذ تدابیری برای افزایش صادرات محصولات داخلی نیز با همکاری واحدهای تولیدی، اتاق بازرگانی و سایر تشکل های تخصصی در دستور کار قرار گرفته و این سیاست در شرایط کنونی کمک شایانی به ارزآوری کشور خواهد ‌کرد.
معاون وزیر صنعت خاطر‌نشان‌کرد: شرایط عمومی کشور به گونه‌ای است که باید با مدیریت بهینه منایع ارزی و ایجاد ثبات در سیاستگذاری های اقتصادی، فضای صنعتی را به سمت توسعه ساخت داخل و بهره مندی از پتانسیل های موجود هدایت کرد.
وی، ایجاد محدودیت های بین المللی را فرصتی برای شناسایی مزیت های سرمایه‌گذاری در صنایع داخلی توصیف کرد و گفت: در چنین شرایطی وزارت صنعت بر روی مدیریت واردات کالاهای غیر ضروری تمرکز کرده است تا بسترها برای تامین به موقع مواد اولیه مورد نیاز بخش صنعت فراهم شود.
مقیمی بیان داشت: اکنون یک هزار و 500 واحد ‌ماشین سازی و ساخت تجهیزات و 2 هزار کارگاه کوچک ‌صنعتی کشور، توان تولید سالیانه یک میلیون و 200 هزار تن محصول را دارند.
برپایه این گزارش، در این نشست توسعه عمق ساخت داخل، بروز رسانی فهرست کالاهای مشابه خارجی که امکان تولید در داخل کشور دارند، نظارت بر پیمانکاران و سازندگان داخلی در حوزه تامین مواد اولیه، توسعه صادرات محصولات داخلی در کشورهای همسایه با همکاری اتاق بازرگانی و افزایش تعامل رایزن های اقتصادی با بخش خصوصی مورد بررسی قرار گرفت.
###
منبع: ایرنا
دیدگاه خود را بنویسید
نام:
ایمیل:
* نظر: