eghtesadenow.ir

۰۲۱۸۶۰۳۷۸۹۲
آخرین اخبار
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور:

مبارزه ۶ استان جنوبی کشور با ملخ از نفوذ آفت به کشور جلوگیری کرد

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور در قزوین گفت: مبارزات جدی ۶ استان جنوبی کشور با آفت ملخ از نفوذ این آفت به استانهای دیگر کشور جلوگیری کرد.
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۸ شناسه خبر : ۴۳۳۰
به گزارش اقتصاد نو به نقل از تسنیم، حمد رضا درگاهی صبح امروز در دیدار با خمسه رئیس سازمان و جمعی از معاونین جهاد کشاورزی استان قزوین که در اداره کل جهاد کشاورزی استان قزوین برگزار شد، اظهار داشت: آفت ملخ صحرایی در تمام دنیا به آفتی سرسخت و با خسارات بالا مشهور است.
وی افزود: مشاهده آفت ملخ صحرایی در بیشتر کشورهای دنیا میتواند مساوی با تهدید امنیت غذایی تلقی شود ولی خوشبختانه در حال حاضر خسارت جدی در این خصوص در کشور گزارش نشده است.
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: واقعا حضور و تلاش جدی 6 استان جنوبی کشور از بروز خسارات جدی این آفت در کشور جلوگیری کرد.
درگاهی گفت: در استان های جنوبی کشور نیز شاهد همکاری دستگاه های مختلف سازمان جهاد کشاورزی، شرکت خدمات هواپیمایی و مسئولین استانی بودیم که جلوی خسارت جبران ناپذیر آفت ملخ صحرایی گرفته شد.
وی عنوان کرد: این آفت از کشور های حاشیه خلیج فارس به صورت دسته ای به سمت مزارع و باغات کشور حرکت کرد که در صورت نبود همکاری در بین نهادها و دستگا ها قطعا شاهدخسارات زیادی بودیم.
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور اظهار داشت: تا کنون 148 بار هجوم دسته ای این آفت به سمت کشور را داشتیم که با این وجود تاکنون هیچ خسارتی در این خصوص گزارش نشده است.
درگاهی گفت: در حال حاضر در بیش از 280 هزار هکتار از اراضی مرتعی استان های جنوب کشور برنامه های مبارزه با این آفت اجرایی شده است و هم اکنون نیز ادامه دارد.
وی بیان کرد: 8 استان کشور تا کنون با این افت مواجهه و درگیری داشته اند که عملیات مبارزه در تمامی این استانها در حال اجراست.
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور از تدوین طرح جامع قرنطینه آفت ملخ درکشور خبر داد و گفت: در حال حاضر این طرح در حال مطالعه و تهیه است و امیدواریم اجرای آن بتواند کشور را در خصوص این افت ایمن سازد.
درگاهی افزود:  شناسایی و مبارزه زودهنگام مهم ترین اصل در دفع این آفت است که از این رو از کشاورزان درخواست داریم در صورت مشاهده این آفات اطلاع رسانی کنند.
انتهای پیام/###
منبع: تسنیم
دیدگاه خود را بنویسید
نام:
ایمیل:
* نظر: