eghtesadenow.ir

۰۲۱۸۶۰۳۷۸۹۲
آخرین اخبار

افتتاح اولین جشنواره بین‌المللی ساعت تهران

جشنواره بین‌المللی ساعت تهران در محل دائمی نمایشگاه‌های بازار بزرگ ایران آغاز به کار کرد.
۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸ شناسه خبر : ۴۴۴۱

به گزارش روابط عمومی بازار بزرگ ایران، اولین جشنواره بین‌المللی ساعت تهران با حضور نایب رئیس و اعضای هیئت رئیسه اتحادیه فروشندگان و سازندگان ساعت تهران در محل دائمی نمایشگاه‌های بازار بزرگ ایران آغاز به کار کرد.

محصولات ۱۲۰ برند بین‌المللی توسط بیش از ۳۰ شرکت ایرانی در این نمایشگاه عرضه شده است. ساعت‌های هوشمند با طراحی شرکت‌‌های ایرانی بخشی از تولیدات عرضه شده در جشنواره بین‌المللی ساعت تهران است.

پرویز پزشکی نائب رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان ساعت تهران در حاشیه این مراسم گفت: هدف اصلی برپایی این جشنواره و نمایشگاه، برندسازی در صنعت ساعت است. مشتریان با این اقدام به کالای اصلی و خدمات پس از فروش استاندارد دسترسی خواهند داشت.

وی افزود: یکی از معضلات اصلی اقتصاد ایران عرضه و فروش محصولات بی‌کیفیت است که با برندسازی اصولی در بازارهای مختلف می‌توان این مشکل را رفع کرد.

پزشکی خاطرنشان کرد: از دیگر اهداف این جشنواره می‌توان به اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مشتریان در راستای آشنایی با قیمت و کیفیت محصولات اصیل اشاره کرد.

نائب رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان ساعت تهران درباره علت تولید ساعت‌های ایرانی در کشورهای دیگر گفت: برآورد هزینه تولید ساعت در ایران این وضعیت را رقم زده است. با توجه به نیاز بازار، عدم صادارت محصولات ایرانی و وجود هزینه‌های سربار تولید، تامین ماشین آلات و تولید ساعت در ایران مقرون به صرفه نیست.

وی ادامه داد: در سال‌های نه چندان دور یک شرکت ایرانی با سرمایه‌گذاری قابل توجه به تولید ساعت مچی در ایران دست پیدا کرد که دارای طراحی به روز و کیفیت قابل قبولی بود اما به دلیل آنکه پشت محصولاتش عبارت «ساخت ایران» درج شده بود، مشتریان علاقه‌ای به خرید این ساعت نشان ندادند و متاسفانه امروز این شرکت وجود ندارد.

پزشکی خاطرنشان کرد: در پی نوسانات و رشد نرخ ارز، قیمت محصولات به شدت افزایش یافته و عمده درآمد واحدهای ساعت فروشی معطوف به تعمیر بند و تعویض باتری شده است.

نائب رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان ساعت تهران در پایان گفت: واردات ساعت در حال حاضر با مشکلاتی همراه است و ثبت سفارش در این زمینه به سختی انجام می‌شود. این فرآیند سخت و زمانبر عاملی شده تا واردات ساعت به سمت قاچاق سوق پیدا کند.

اولین جشنواره بین‌المللی ساعت تهران از ۵ تا ۸ آذر از ساعت ۱۰ صبح تا ۸ شب در محل دائمی نمایشگاه‌های بازار بزرگ ایران برگزار می‌شود.

دیدگاه خود را بنویسید
نام:
ایمیل:
* نظر: