eghtesadenow.ir

۰۲۱۸۶۰۳۷۸۹۲
آخرین اخبار

زنگ آغاز محدودیت های کرونایی در استان تهران

همزمان با اول آذرماه زنگ آغاز محدودیت های کرونایی در استان تهران در حالی نواخته شد که چهار شهرستان تهران، پیشوا، شمیرانات و ری در این استان قرمز اعلام شده است.
۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۹ شناسه خبر : ۴۵۵۵

طرح محدودیت‌های کرونایی امروز و با آغاز آذرماه در استان تهران همزمان با سراسر کشور شروع شد و با توجه به رنگ بندی‌های صورت گرفته شهرها به سه رنگ قرمز، نارنجی و زرد تقسیم بندی شده‌اند و بر همین اساس ورود افراد به شهرهای قرمز و نارنجی با اعمال جریمه همراه خواهد بود و شهرستان‌های استان تهران به غیر از ۳ شهرستان شمیرانات، ری و فیروزکوه که قرمز هستند بقیه شهرها نارنجی اعلام شده‌اند.

وضعیت کرونایی ورامین نارنجی است

اما در ورامین، فرماندار این شهرستان در خصوص وضعیت اعمال محدودیت‌های کرونایی در این شهرستان گفته است: وضعیت ورامین نارنجی اعلام شده و بر اساس آن محدودیت‌های کرونایی در این شهرستان اعمال می‌شود.

حسین کاغذلو با اشاره به اینکه تردد در شهرهای استان تهران بلامانع است افزود: با توجه به ممنوعیت تردد خودروهای غیربومی در استان تهران، ورودی شهرستان از منطقه سه راه چرمشهر – حسن‌آباد مسدود و اجازه ورود خودروهای غیربومی و خروج خودروهای بومی از این منطقه ممنوع شده است.

طرح محله و خانواده محور شهید قاسم سلیمانی در پیشوا با وضعیت قرمز در حال اجرایی است

حسین عباسی، فرماندار پیشوا نیز از وضعیت قرمز کرونایی در این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: از امروز این محدودیت‌ها در شهرستان اجرا شده و فقط مشاغل گروه یک مجاز به فعالیت در سطح شهرستان هستند.

وی عنوان داشت: طرح محله و خانواده محور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با هدف پیشگیری و درمان مؤثرتر بیماری کرونا در این شهرستان در حال اجرا می‌باشد.

محدودیت تردد در قرچک با جدیت دنبال می‌شود

بهمن خطیبی، فرماندار قرچک نیز عنوان داشت: بر اساس وضعیت نارنجی اعلام شده از سوی شهرستان، مشاغل سطح ۱ و ۲ با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی مجاز به فعالیت هستند اما فعالیت مشاغل سطح ۳ و ۴ ممنوع است.

خطیبی عنوان داشت: ضمانت اجرایی رعایت مصوبات ستاد کرونا و عمل به محدودیت‌های کرونایی شامل تذکر کتبی، انفصال از خدمت کارکنان و مدیران دولتی، پلمپ واحدهای صنفی متخلف، جریمه نقدی برای ترددها خواهد بود.

بازرسی و نظارت ۱۲ اکیپ بر اجرای محدودیت‌های کرونایی ری

حسین توکلی کجانی، فرماندار ویژه ری نیز در خصوص محدودیت‌های کرونایی ری از تشکیل ۱۲ اکیپ بازرسی و نظارت بر نحوه اجرای محدودیت‌های جدید کرونایی در شهرستان ری خبر داد و اظهار داشت: صبح امروز در اولین ساعات از شروع محدودیت‌های جدید کرونایی، با ۱۲ اکیپ بازرسی متشکل از بازرسی فرمانداری ویژه شهرستان ری، اداره صمت، اتاق اصناف، شبکه بهداشت و درمان، پلیس اماکن و اتحادیه‌های صنفی نظارت بر نحوه اجرای محدودیت‌های وضع شده از سوی ستاد ملی پیشگیری و مقابله با کرونا در سطح شهرستان ری آغاز شده است.

توکلی کجانی با بیان اینکه شهرری در وضعیت قرمز قرار دارد عنوان داشت: در این شهرستان تمامی مشاغل به استثنای مشاغل گروه یک در سطح شهرستان تعطیل خواهند بود و تا زمان بازگشت شرایط عادی در شهرستان، این محدودیت‌ها ادامه خواهد داشت و نظارت بر اجرای این محدودیت‌ها به صورت مستمر صورت می‌گیرد.

وضعیت کرونایی پردیس نارنجی است / فعالیت با ظرفیت ۵۰ درصدی دستگاه‌های اجرایی

عبدالعظیم رضایی، فرماندار شهرستان پردیس نیز در خصوص وضعیت محدودیت کرونایی در اولین روز اجرا در این شهرستان عنوان داشت: پردیس از لحاظ کرونایی به رنگ نارنجی بوده و ممنوعیت تردد میان تهران و پردیس وجود ندارد و گروه شغلی ۳ و ۴ به صورت کامل تعطیل خواهند بود و گروه شغلی ۲ می‌توانند فقط تا ساعت ۱۸ به فعالیت ادامه دهند و در فعالیت گروه شغلی ۱ به هیچ عنوان اختلالی به وجود نخواهد آمد.

رضایی با بیان اینکه بازرسی‌ها برای نظارت بر مصوبات، با افزایش تیم‌های گشت و بازرسی تشدید شده است، گفت: در اولین روز اجرای طرح دستگاه‌های اجرایی با ظرفیت ۵۰ درصد از نیروها فعالیت می‌کنند و این موضوع در دستگاه‌های ارائه دهنده خدمات ضروری با دو سوم ظرفیت انجام شده است.

کرونا فیروزکوه را قرمز کرده است / ‬ رعا یت‬ ‏۹۰ درصدی واحدهای صنفی شهرستان

مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار فیروزکوه در حاشیه بازدید از اجرای اولین روز طرح محدودیت کرونایی در این شهرستان اظهار داشت: از ساعات اولیه بامداد امروز در فیروزکوه نیز مطابق با سایر کشور محدودیت‌ها به اجرا در آمده و با توحه به اینکه فیروزکوه در مرز شرقی استان تهران قرار دارد انسداد جاده‌ای برای خودروهای درون استانی برای عدم خروج و ورود برقرار شده است.

مأمورین دستگاه مرتبط نظارت و اجرای طرح را در واحدهای صنفی انجام می‌دهند و بیش از ۹۰ درصد واحدهای صنفی رعایت کرده و بقیه با تذکرها اقدام به رعایت می‌کنند و از مردم می‌خواهیم با رعایت کامل در زنجیره قطع ویروس همکاری داشته باشند.

ورود خودروهای غیربومی و خروج خودروهای بومی از پاکدشت ممنوع شده است

هادی تمهیدی، فرماندار پاکدشت با اشاره به وضعیت نارنجی شیوع ویروس کرونا در این شهرستان گفت: محدودیت‌های کرونایی فعالیت اصناف، کارکنان ادارات و تردد از امروز در شهرستان اجرا شده و فعالیت گروه‌های یک و دو در مناطق مختلف شهرستان پاکدشت بلامانع بوده و مشاغل این گروه با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

تمهیدی با اشاره به اینکه تردد در شهرهای استان تهران بلامانع است افزود: با توجه به ممنوعیت تردد خودروهای غیربومی در استان تهران، ورودی شهرستان در محدوده شریف آباد از امروز مسدود و ورود خودروهای غیربومی و خروج خودروهای بومی از این منطقه ممنوع شده است و همچنین بازارهای روز در پاکدشت تعطیل شده‌اند.

شمیرانات قرمز است / ‏ فقط صنوف گروه اول فعال هستند

سید مهدی ساداتی، فرمانده قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا شمیرانات نیز در خصوص وضعیت محدودیت‌ها در اولین روز اجرای طرح گفت: این منطقه در وضعیت قرمز قرار دارد و فقط صنوف گروه اول که وظیفه تأمین مایحتاج اساسی و خدمات ضروری مردم را بر عهده دارند فعالیت دارند و دیگر گروه‌ها مجاز به فعالیت نیستند و تعطیل شده‌اند.

وی به کاهش حضور کارکنان از ۵۰ به ۳۰ درصد اشاره کرد و عنوان داشت: مصوبه حضور ۳۰ درصد کارمندان در دستگاه‌های شمیرانات نیز اجرایی شده است.

تردد شهر به شهر در استان تهران بلامانع است

انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران نیز پیش از اجرای طرح اعلام کرده بود که طبق مصوبه ستاد ملی کرونا منع تردد در نظر گرفته شده برای استان‌های تهران و البرز یکپارچه دیده شده است از این رو خروجی‌های استان مدنظر می‌باشد و منع تردد شهر به شهر در استان تهران ملاک نیست.

استاندار تهران در مورد دورکاری نیز عنوان داشته دو دسته ادارات استانی و ملی داریم که هدف این است که حجم تردد و حضور کارکنان به حداقل برسد و میزان مراجعات نیز کاهش پیدا کند، بنابراین اگر در دستگاهی مبنای حضوری حداکثر یک سوم مطرح شود، باید خدمات ضروری ارائه شود.

گفتنی است که که در شهرستان‌های بهارستان، شهریار، قدس و ملارد نیز محدودیت‌های کرونایی در حال اجرا می‌باشد و وضعیت رنگی این شهرستان‌ها نارنجی گزارش شده است.

منبع: مهر
دیدگاه خود را بنویسید
نام:
ایمیل:
* نظر: