eghtesadenow.ir

۰۲۱۸۶۰۳۷۸۹۲
آخرین اخبار

ستاد ملی مقابله با کرونا: بیش از 100 شهر از شنبه آینده مشمول محدودیت شدید خواهند شد

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: بر اساس طرح جامع محدودیت‌های کرونایی، بیش از ۱۰۰ شهر در هفته آینده و از روز شنبه مشمول محدودیت خیلی شدید خواهند شد.
۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۶ شناسه خبر : ۴۵۶۳

دکتر علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، درباره شایعات مطرح شده مبنی بر مخالفت رییس جمهور با تعطیلی تهران، گفت: بحث فقط بر سر پایتخت نیست و حساسیت‌هایی که وجود دارد نسبت به گستردگی شیوع بیماری در کل کشور است که وضعیتی افزایش یابنده پیدا کرده است.

وی افزود: از چند هفته پیش وضعیت استان‌های مختلف از سوی استانداری‌ها، روسای دانشگاه‌ها و وزارت بهداشت مورد بررسی قرار گرفت و به این نتیجه رسیدند که باید محدودیت‌هایی ایجاد و حتی تشدید شود.

رئیسی با بیان اینکه سه هفته قبل ابتدا در 43 شهرستان محدودیت شدید ایجاد کردیم، افزود: بعد از آن 46 شهرستان دیگر در لیست شهرهای دارای محدودیت شدید قرار گرفتند. در مراکز قرمز و مراکز استان‌ها گروه 3 و 4 مشاغل را محدود کردیم، همچنین طرح پایان فعالیت مشاغل در ساعت 18 را عملیاتی کردیم.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به جلسه روز پنج شنبه کمیته‌های مرکزی ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: پنج شنبه گذشته طرح جامعی تهیه شد و با پیشنهاد وزارت بهداشت و درمان، به بحث و بررسی کارشناسی گذاشته شد و قرارگاه عملیاتی وزارت کشور، نیروی انتظامی و دیگر نهادهای دخیل مورد بررسی قرار گرفت. طرح جامعی که تهیه شده است طرح هوشمندی است که براساس آن اگر نرخ بیماری در یک شهر یا شهرستانی به یک میزانی برسد و بالاتر برود که در سطح هشدار تعریف شود مشمول تعطیلی کامل خواهد شد و به جز مشاغل اصلی بقیه مشاغل تعطیل خواهند شد. در این طرح سطوح قرمز، نارنجی و زرد تعریف شده‌اند که محدودیت ها براساس آن اعمال می‌شود.

رئیسی با تکذیب مخالفت رییس جمهور با تعطیلی تهران، گفت: این خبر از اساس کذب محض است، دکتر روحانی نه تنها با این طرح مخالفت نکردند بلکه بر حمایت از این طرح تاکید کردند. این طرح روز پنج شنبه مطرح شد و ایشان حمایت کردند، در جلسه امروز نیز این طرح مطرح شد و سایر اعضا نظرات اصلاحی خود را دادند. مثلا ستاد نیروهای مسلح نظری داشت که اصلاح شد، دادستان کل کشور نظری داشتند که در طرح لحاظ شد. بعد از آن نیز کلیات طرح پذیرفته شد و براساس آن نه تنها تهران بلکه بیش از 100 شهر در هفته آینده و از روز شنبه مشمول محدودیت خیلی شدید خواهند شد.

وی گفت: این محدودیت‌های شدید در 5 محور و در حوزه کارکنان، آموزش و دانشگاه، فرهنگی و هنری، مشاغل و تردد درون و برون شهری اعمال خواهد شد. این طرح خیلی کاملتر از تعطیلی است که مدنظر برخی‌ها بود. رییس جمهور موافق بودند و تاکید کردند که این طرح اجرایی شود. هیچ بحث دیگری هم مطرح نشد.

رئیسی گفت: به دنبال جلسه امروز هم اکنون در وزارت کشور جلسه ای برای اجرایی کردن طرح جامع و اطلاع رسانی کردن به مردم برگزار شده است. قرار است همه مشاغل از جزئیات این طرح آگاه شوند. فرماندهان نیروی انتظامی، مسئولان اصناف و حوزه اطلاع رسانی هم در این جلسه حضور دارند تا بتوانیم طرح را کامل اجرایی کنیم. همه مشاغل هم باید در جریان باشند تا برای اجرای طرح بتوانند دقیق عمل کنند.

منبع: تسنیم
دیدگاه خود را بنویسید
نام:
ایمیل:
* نظر: