eghtesadenow.ir

۰۲۱۸۶۰۳۷۸۹۲
آخرین اخبار

ارایه بیمه های معتبر شرط حمایت بانک های روسی

بانکهای روسی تامین مالی های یاد شده را منوط به ارائه بیمه نامه معتبر از سوی بیمه هایی مانند ساچه و هرمس از سوی بنگاههای ایرانی کرده حتی یکی از این بانک ها اعلام کرد حاضر به تامین مالی بنگاه های ایرانی در ارقام بالا مانند یک میلیارد دلار است
پرهام لطیفی ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۳ شناسه خبر : ۵۴۴
به گزارش پایگاه خبری نقدینه، نایب رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه در گفتگو با پایگاه خبری اگزیم نیوز انعقاد قرارداد تامین مالی نامحدود بین اگزیم بانگ روسیه با چهار بانک ایرانی را اتفاقی ویژه و خوب در حوزه روابط اقتصادی ایران و روسیه دانست.

ارایه بیمه های معتبر شرط حمایت بانک های روسی

قدیر قیافه با رد این ادعا که فاینانس های دریافتی منحصرا برای واردات هزینه شود گفت: توسعه تجارت برآیندی از بهبود وضعیت واردات و صادرات است؛ باید بپذیریم که مسیر توسعه صادرات از توسعه تجارت عبور می کند. بنابراین باید ببینیم سبد واردات کالای ما شامل چه کالاهایی می شود. اگر سبد واردات کالای ما به نفع کالاهای سرمایه ای و مواد اولیه کارخانه جات سنگین باشد، به نفع کل اقتصاد کشور است.
 وی اذعان داشت: هیچ اقتصادی نمی تواند درهای خود را ببندد و انتظار رشد و توسعه داشته باشد. تجارت یک جاده دوطرفه است که بخشی از آن ورود و واردات و بخش دیگر آن خروج و صادرات است؛ واقعیت این است که اگر ماشین آلات جدید و تکنولوژی روز را نداشته باشیم نمی توانیم به امیدی حضور در بازار بین المللی و رشد و توسعه صادرات داشته باشیم.
قدیر قیافه توسعه صادرات را منوط به استفاده از موج سوم و چهارم تکنولوژی دانست و گفت: متاسفانه ما هنوز از تکنولوژی موج اول و دوم استفاده می کنیم، فاینانس های دریافتی می تواند در مسیر دستیابی به تکنولوژی روز بسیار کمک کننده باشد.
 نایب رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه با اشاره به سفر اخیر خود به روسیه، گفت: قبل از سال نو میلادی در سفری به روسیه، جلساتی با پنج بانک در این کشور داشتیم که نتایج مثبتی از ان حاصل شد. روسها اعلام کردند که آمادگی تامین مالی واحدهای صنعتی و مجموعه بنگاه های نیازمند تامین مالی ایران را دارند.
قیافه در ادامه توضیح داد: بانکهای روسی تامین مالی های یاد شده را منوط به ارائه بیمه نامه معتبر از سوی بیمه هایی مانند ساچه و هرمس از سوی بنگاههای ایرانی کرده حتی یکی از این بانک ها اعلام کرد حاضر به تامین مالی بنگاه های ایرانی در ارقام بالا مانند 1 میلیارد دلار است.
وی این اتفاق را در فرایند توسعه تعاملات اقتصادی ایران و روسیه بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: اینکه بانکهای روسی تامین مالی واردات کالای سرمایه ای و تجهیزات کارخانجات ما را در قبال ضمانت بیمه نامه های معتبر و با نرخ حداکثر 3.5 درصد سود به عهده می گیرند اتفاق بسیار مبارکی برای اقتصاد ایران پس از پشت سر گذاشتن تحریم های بلند مدت و فرسایشی است.
عضو هیات مدیره کنفدراسیون صادرات ایران درادامه افزود: این فاینانس می تواند تاثیر ویژه بر حجم صادرات ما به روسیه بگذارد که این امر مستلزم این است که ما بتوانیم مدیریت حساب شده و صحیحی برای این تامین مالی ارزان قیمت داشته باشیم.
 به گزارش پایگاه خبری اگزیم نیوز چندی پیش چهار بانک ایرانی و اگزیم بانک روسیه قرارداد تامین مالی بین‌المللی را در مسکو امضا کردند. پیش از این ایران با بانک‌هایی از کشورهای هند، چین، کره‌جنوبی، دانمارک و اتریش قرارداد فاینانس امضا کرده بود. قرارداد با بانک روسی از نظر میزان تسهیلات بدون محدودیت سقف است. طبق این قرارداد علاوه بر تسهیل مسیر ارائه فاینانس از سوی دیگر بانک‌های بزرگ روسی می‌تواند حامل خبرهای خوبی در حوزه تعاملات تجاری دو کشور باشد.
برچسب ها: بیمه
دیدگاه خود را بنویسید
نام:
ایمیل:
* نظر: