eghtesadenow.ir

۰۲۱۸۶۰۳۷۸۹۲
الهام گودرزی ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۴ شناسه خبر : ۶۰
 در سال ۲۰۱۷ آثار ادبی زیادی به سینما راه پیدا کرده اند و در واقع صنعت سینما بیشتر در حوزه آثار اقتباسی وارد شده است که در این جا به چند نمونه از این فیلم های اقتباسی اشاره کرده‌ام.
 
کتاب هایی که پاییز امسال به سینما می روند 
 ” It” آن اثر استیون کینگ
گروهی از بچه ها توسط یک دلقک روانی ترسانده می شوند. دلقکی که از ترس های این کودکان سوءاستفاده می کند. اگر قبل از تماشای این فیلم کتابش را خوانده باشید درباره اتفاقاتی که می افتند نظرات متفاوت تری خواهید داشت.
کتاب هایی که پاییز امسال به سینما می روند 
” The Mountain Between Us” کوهی میان ما اثر چارلز مارتین
داستان چارلز مارتین درباره زن و مردی است که در فرودگاه به مشکل بر می خورند و تصمیم می گیرند با هواپیمای چارتر به مقصد برسند. در میان راه خلبان دچار حمله قلبی می شود و هواپیما سقوط می کند و در ادامه تلاش برای زنده ماندن از سرما… این داستان بی نظیر است و فیلم آن توسط کیت وینسلت و ادریس البا بازی شده است. 
کتاب هایی که پاییز امسال به سینما می روند 
 ” Thank You For Your Servic” به خاطر خدمات شما سپاسگزارم اثر دیوید فینکل
داستان این فیلم بر اساس داستان واقعی سربازانی است که پس از خدمت در عراق درگیر بازگشت به زندگی غیرنظامی هستند. کتاب دیوید فینکل در سال ۲۰۱۳ تاثیرات روانی جنگ را به تصویر می کشد و دربردارنده داستان های دلهره آور، آشفته و در عین حال امیدوار کننده است. با خواندن این کتاب یادتان نرود که دستمال کاغذی حتما کنار خود داشته باشید.
 کتاب هایی که پاییز امسال به سینما می روند
 ” murder on the orient express ” قتل در قطار سریع السیر شرق اثر آگاتا کریستی
این کتاب جنایی آگاتا کریستی نخستین بار در سال ۱۹۳۴ منتشر شده و داستان قتلی است که در قطار اتفاق افتاده است و تحقیقاتی که در قطار انجام می شود. این کتاب کاملا کلاسیک است و در فیلم اقتباسی آن بازیگرانی چون کنت برانا، پنلوپه کروز، جودی دنچ، جانی دپ و میشل فایفر ایفای نقش کرده اند.
کتاب هایی که پاییز امسال به سینما می روند 
” Wonder” شگفتی اثر آر. جی پالاچیو
در داستان آر. جی پالاچیو "اوگی” پسر ۱۰ ساله ای با نقصی در صورتش است. او پس از سال ها تحصیل در خانه سرانجام در مدرسه ثبت نام می کند و از مشکلاتی که در مدرسه با آن ها مواجه می شود درس های زیادی می گیرد. این داستان فقط برای کودکان نوشته نشده بلکه مناسب سنین بالاتر هم می تواند باشد.
دیدگاه خود را بنویسید
نام:
ایمیل:
* نظر: