eghtesadenow.ir

۰۲۱۸۶۰۳۷۸۹۲
کتاب مفید در باب مدیریت به قلم دکتر جمشید اثنی عشری

معرفی کتاب عصر خدمت

قاره ششم، دنیای مجازی است که محدوده تلاش مخترعین و مکتشفین و... را از عرصه کلان (ماکرو) به عرصه خرد(میکرو) کشانده است. در این محوطه نهایی و این مساحت بیکران نگرش های نوینی بر تمام عرصه های زنذگی حاکم شده است . نگرش هایی که بیش از اینکه متوجه سود آوری باشد معطوف به مشتری مداری است .
فاطمه کلانتری ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۵ شناسه خبر : ۶۵
دهکده جهانی ، جهانی سازی ، از بین رفتن مرزها و ... کلید واژه هایی هستند که اگر درک نشوند انسان امروزی را گریزی از حیرت حاکم بر دنیا اندیشه نیست"

متن فوق برگرفته از کتاب «عصر خدمت» نوشته دکتر جمشید اثنی عشریست که در سال 1393 به چاپ رسیده و در سال 1394 موفق به چاپ دوم شده است.

محور موضوعی این کتاب، کسب و کار های مشتری گرا و نگرش نوین و لازم برای داد و ستد در کشوری با مختصات و مشخصات ایران و مزیت های موجود در تولید خدمت، از حیث ممکن و میسر بودن است که دست یابی به توافق با کشور های طرف مذاکره، حداقل ابرهای نگرانی را از آسمان ذهن بسیاری از دوستداران ایران، صاحب نظران، اندیشمندان و فعالان دنیای کسب و کار زدوده و در ذهن تک تک آنان بارقه های امید به فردایی آفتابی تر و یا کم غبار تر از دیروز روشن شده است.

در مقدمه این کتاب نویسنده بیان می کند :«سیاستمداران بلند پایه کشور فعالان توسعه و تجارت ، دانشمندان صنعت و اقتصاد و سیاست، جملگی متفق القولند که در فضایی که رخ می نمایند و در تعامل با جهانیان، باید به دنبال دانش، بینش و تکنولوژی های نوین ( اعم از سخت و نرم ) باشیم و در میدان فراخی که فراروی سرزمین اجدادیمان و جوانان آماده به کار آن ایجاد می شود، تعاملی خرمندانه مقتدر، زیرکانه و برابر با جهان بیرون از مرز های جغرافیایی داشته باشیم و این مهم ، میسر نمی شود مگر به دوبیتی بهاری زنده یادملک الشعرا بهار تاسی جوییم که :

آمد بهار و پیراهن بیشه نو شود نوتر برآورد گل اگر ریشه نو شود

زیباست بر سر سبزت کلاه نو زیباتر آنکه در سرت اندیشه نو شود

نو اندیشی و نوین نگری و نگرشی متفاوت از آثار تلخ گذشته پر دردسری که جملگی پشت سر نهادیم به مدد عقل و تدبیر و به کارگیری اصول و فنون علمی مذاکره از آن گریختیم، لازمه ضروری و حرفه ای تمامی کسانی است که در بازار کسب و کار به دنبال فتح بازار های جدیدند.

رونق کسب و کار در مکتب واقع گرایی منطقه ای و رواج پیمان ها و پیوند های نوین منطقه ای در تولید و ارائه کالا و خدمت با کیفیت در دنیایی سرشار از نوآوری و رقابت آرزوی تک تک ما و البته رسالت تاریخی امروز و فردای فردای همه ماست.


دیدگاه خود را بنویسید
نام:
ایمیل:
* نظر: