eghtesadenow.ir

۰۲۱۸۶۰۳۷۸۹۲
آخرین اخبار

انتقاد دبیرانجمن صنفی تولیدکنندگان از محدودیت تردد کامیون‌های بتن در تهران

دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان بتن آماده ایران گفت: ندادن اجازه تردد به کامیون های حمل کننده بتن آماده سبب تعطیلی تمام کارخانجات تولید بتن و بیکاری بیش از 12 هزار نفر در استان تهران می شود.
۰۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۱ شناسه خبر : ۶۵۵
محرم کریمی بابیان مطلب فوق به «صما» گفت: پلیس از 24 دی ماه امسال اجازه نمی دهد کامیون های حمل بتن آماده در سطح شهر تهران تردد کنند و تلاش های انجمن برای رفع این معضل با پلیس به جایی نرسیده است.

وی گفت: متاسفانه مکاتبات ما با پلیس به نتیجه ای نرسید و ما مجبور شدیم مساله را با استانداری تهران به عنوان عالی ترین مقام اجرایی استان پیگیری کنیم و اکنون دو نفر از اعضای این انجمن در استانداری تهران در حال پیگیری این مساله هستند.

دبیر انجمن صنفی تولید کنندگان بتن آماده ایران بیان کرد: پیش از این با واریز ماهانه 30 تا 40 هزار تومان وجه به ازای هر دستگاه کامیون، پلیس مجوز صادر می کرد تا کامیون های حمل کننده بتن آماده بتوانند در سطح شهر تردد کنند اما شهرداری تهران به تازگی اعلام کرده که پرداخت این مبلغ غیرقانونی است.

کریمی ادامه داد: پلیس نیز اعلام کرده است چون تردد کامیون در تهران ممنوع است، اجازه تردد به این کامیون ها نمی دهد در حالی که در استان های همجوار قم، سمنان، مازندران، البرز و گیلان بونکرهای حمل کننده بتن آماده بدون هیچ مشکلی همچنان تردد می کنند.

این مسئول صنفی با بیان اینکه پلیس راهنمایی و رانندگی تاکنون 35 کامیون را توقیف و به پارکینگ منتقل کرده است، گفت: در مواردی کامیون های حامل بتن با مامور به کارخانه تولید بتن عزیمت و پس از تخلیه محموله بتن به پارکینگ انتقال یافته است.

دبیر انجمن صنفی تولید کنندگان بتن آماده ایران اظهار داشت: بتن آماده در فصل زمستان 90 دقیقه و در تابستان 60 دقیقه فرصت دارد در محل مورد نظر تخلیه شود و اگر بیش از آن باشد، بتن فاسد می شود، لذا تردد نکردن کامیون های حامل بتن در تهران سبب می شود که سازندگان تولید بتن به روش های سنتی بتن خود را تهیه کنند که این کار در کاهش کیفیت بتن و ساختمان بسیار تاثیرگذار است و با خطر افتادن جان و مال مردم به خصوص در بلایای طبیعی و زلزله رابطه مستقیم دارد.

کریمی با یادآوری اینکه در استان تهران 150 کارخانه تولید بتن وجود دارد که 70 واحد آن فعال است، اظهار داشت: بیش از 1500میلیارد تومان در این بخش سرمایه گذاری شده و بیش از 12 هزار نفر با استفاده از 1700 کامیون و دستگاه پمپاژ در این کارخانه ها مشغول کار هستند.

به گفته این مسئول صنفی، برای تولید بتن استاندارد در 25 مرداد ماه تفاهم نامه ای بین اداره استاندارد استان تهران، نظام مهندسی استان و انجمن صنفی تولیدکنندگان بتن آماده به امضا رسید و همه کارخانجات تولیدکننده با «خودبازرسی» موظف به تولید بتن استاندارد شدند و تاکنون 29 کارخانه به علت رعایت نکردن این موضوع تعطیل شده اند و نشان استاندارد 31 کارخانه نیز باطل شده است.

وی بیان کرد: طبق استاندارد ملی 6044 برای تهیه بتن آماده در کارخانجات تولیدکننده بتن، باید از سنگ دانه شماره 302 و سیمان استاندارد 389 استفاده شود و آب مورد نیاز آن نیز باید آب شرب باشد در غیر این صورت بتن از کیفیت لازم برخوردار نخواهد بود.

دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان بتن آماده ایران در پایان خواستار تعیین تکلیف این انجمن شد و گفت: اگر اجازه نمی دهند که کارخانجات تولید بتن به فعالیت خود ادامه دهند، به ما اعلام شود تا با تعطیلی کارخانه های خود به کاری دیگر مشغول شویم.

اکنون 150 کارخانه تولید بتن آماده جزو زیرمجموعه انجمن صنفی تولیدکنندگان بتن آماده ایران است و بیش از 12هزار کارگر در این واحدها مشغول کار هستند.

دیدگاه خود را بنویسید
نام:
ایمیل:
* نظر: