۰۲۱۸۶۰۳۷۸۹۲
استقبال از سرمایه گذاری دلاری در معادن ایران

استقبال از سرمایه گذاری دلاری در معادن ایران

رییس خانه معدن ایران گفت: جمهوری اسلامی از سرمایه گذاری خارجی به میزان 100 درصد استقبال می کند و شناسایی 68 نوع ماده معدنی در کشورمان، فرصت گسترده پیش روی شرکت های خارجی برای حضور فعال در معادن ایران را فراهم ساخته است.
نقدینگی کشور به ۱۴۵۰ ترلیون تومان رسیده است
خرم در گفتگو با ایران اکونومی مطرح کرد؛

نقدینگی کشور به ۱۴۵۰ ترلیون تومان رسیده است

رئیس انبوه سازان مسکن استان تهران گفت: دولت باید سیاست‌های انقباضی خود را به سیاست‌های انبساطی تغییر دهد تا قدرت خرید در بین مردم افزایش یابد.
اثر روانی افزایش نرخ ارز

اثر روانی افزایش نرخ ارز

بی‌ثباتی قیمت ارز در بازار، مخل آسایش تولید، واردات، صادرات و مهم‌تر از همه مخل آسایش مصرف‌کننده نهایی خواهد بود. تنها قشری که برخلاف همه، در پی آرزوی دیرینه رسیدن به ثبات بازار و نرخ ارز نیستند، دلالان سودجو و فرصت‌طلبی هستند که بیشترین سود از این اوضاع عایدشان می‌شود. در چنین شرایطی و با کاهش و افزایش نرخ ارز و دلار، بیشترین فشار بر قشر متوسط جامعه ، به ویژه حقوق‌بگیران، وارد خواهد شد. وضعیت افراد زیر خط فقر نیز که نیازی به گفتن ندارد.
تأمین مالی 700 میلیارد تومانی
با مجوز مدیریت نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس صورت می گیرد؛

تأمین مالی 700 میلیارد تومانی "ایران خودرو"

با ابلاغیه جدید، شرکت های هلدینگ و سرمایه گذاری امکان بیشتری برای تأمین مالی از طریق بازار بدهی خواهند داشت و با توجه به اینکه حجم قابل توجهی از دارایی شرکت ها را سرمایه گذاری های بلند مدت آن ها در سهام شرکت های بورسی و فرابورسی تشکیل می دهد ظرفیت بیشتری برای استفاده از دارایی های شرکت ها به عنوان دارایی مبنای انتشار اوراق در دسترس خواهد بود.
افت قیمت سکه و دلار در بازار
براساس معاملات بازار:

افت قیمت سکه و دلار در بازار

در صرافی‌ها امروز هر قطعه سکه طرح قدیم یک میلیون و ۵۰۱ هزار و سکه طرح جدید یک میلیون و ۴۶۷ هزار تومان به فروش رسید.
افزایش نرخ سود بانکی تیرخلاص به تولید ملی
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

افزایش نرخ سود بانکی تیرخلاص به تولید ملی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نوسانات نرخ ارز در چند روز اخیر، گفت: دلیل اصلی افزایش نرخ ارز در کشور، عدم توان لازم در مجموعه بانک مرکزی بوده است.